Overzicht van Nederlandsche militaire tijdschriften. [Aug. 1915. bruik van den mitrailleur M. '08 in stellingen. S. heeft het daarbij speciaal over Nederlandsche toestanden, welke we echter ook da delijk op ons van toepassing kunnen verklaren. De reden toch, waarom S. meent, dat de mitrailleurstanden, zooals die in het Neder landsche en ook in het Duitsche pioniervoorschrift zijn aai gegtven, minder wenschelijk moeten worden geoordeeld is, dat Nederland, zoo weinig mitrailleurs heeft. Nu, bepaald dik zitten we er bij ons immers ook niet in. Maar dat zal mogelijk verbeteren, als gevolg van de lessen uit dezen oorlog. S. wenscht mitrailleurstanden met veel ruimer schootsveld. Een toelichtende schets leert ons hoe S. zich die denkt Tevens acht S. het nog noodig, dat de mitrailleurs het vuur zoo laat mogelijk (wanneer is dat? N.) openen, daar ze anders vroeg tijdig door de vijandelijke artillerie buiten gevecht zullen worden gesteld. De overzichtsschrijver van „De Groote Europeesche Krijg" be spreekt in deze aflevering in het kort de bekende Duitsche ver klaring betreffende de duikbootenactie en geeft vervolgens een resumé van de (mislukte) pogingen der vereenigde Engelsch-Fran- sche vloot om de Dardanellen te forceeren. Tot slot vermelden we nog het artikel „Opheffing van de depots der veldartillerie in vredestijd", van kapitein van Dam van Isselt. S. verkondigde zijn idee betreffende die opheffing reeds in 1907, doch acht het tijdstip gunstig om daarop thans terug te komen. Thans zijn als gevolg van de mobilisatie de depots feitelijk ver dwenen. S. zou ze na demobitisatie niet we. r willen oprichten. Rijpaarden kan de Veldartillerie uit de Cavalerie krijgen, wier re montemodulus dan maar wat grooter moet worden, meent S. Bij de Veldartillerie geen vredesdepots, waar paardrijden hoofdzaak is. N. 841

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 91