m m WM mk Ooerzichi Dan Eenige Buitenlandsche Tijdschriften. Revue mil. suisse (Aug. en Sept. 1914 waren in te halen). Veel valt uit deze afleveringen riet te vermelden. In 't Augustus nummer een opstel over Adrianopol, door een lid der Zwitsersche militaire commissie na afloop van het beleg daarheen gezonden. Het artikel is voorzien van een kaartje op 1/1(0000 en door tal van afbeeldingen opgesierd. In de Chronique suisse een klacht over het absurde optreden der Zwitsersche stadsbevolkingen bij het begin van den Europtcschen oorlog (evenals te Batavia en elders in Nederlandsch-Indië) door de winkels en banken te bestormen om in te slaan en geld terug te eischen. Er is tegen dit verschijnsel o.i. maar één remedie n.l. bij kans op dergelijke paniekentijdelijke afkondiging van den staat van beleg, verbod aan de banken om betalingen te doen zonder toestem ming van de autoriteiten en verkoop van levensmiddelen alleen in kleine hoeveelheden en tegen de gewone prijzen mede onder toezicht van de autoriteit. Uit 't September No: valt niets te melden. M. W. Blatt. 88—93. In No: 88/89 wordt de behandeling der operaties in West Galicië vervolgd. In No: 90 vonden we, dat in Engeland bij oefeningen mitrailleur- vuur door het roeren van de trom gemarkeerd wordt, hetgeen volgens den schrijver een zeer goede gelui Isimitatie zou geven. No: 92/93 bevat een opstel over den strijd om Jaroslow. Mitteilungen A. und G. wesens No: 5. Vooreerst een artikel over het gebruik van het toestel Batterij Commandant naast (in ruimen zin) de batterij, waarin de schrijver uitvoerige beschouwingen over dit gebruik geeft, met berekening der in verschillende gevallen noodige correcties. Van zijne conclusies vermelden we deze: de vuuropening wordt bespoedigd, indien de Batterij-Commandant zich niet verder van de Batterij af plaatst, dan voor de waarneming noodzakelijk is, het beschikken over een observatieladder werkt daartoe mede. De schrijver is in 't algemeen, ook als snelle vuuropening noodig is, een tegenstander van ongedekte opstelling en wil ook in open stelling toepassing van de indirecte richtmethode. 842

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 92