Sept. 1915.] Over de Artillerie Inrichtingen en het materieel. beheerder van het stapelmagazijn, dat te Bandoeng moet komen en aan welk magazijn alle afleveringen van materieel door den A.C.W., P.W. en G.S. plaats hebben. Dit vereenvoudigt de admini stratie van die inrichtingen aanzienliik, terwijl de directeur op die wijze steeds nauwkeurig op de hoogte blijft van den stand van de afleveringen en van de toestanden in alle magazijnen. Te Batavia, Magelang, Soerabaia en op eenige plaatsen van de buitenbezittingen zijn dan hulpmagazijnen van oorlog, die slechts de voorraden bezitten, noodig om te dienen voor de directe ver strekkingen en verwisselingen. Die voorraden worden telkens uit het stapelmagazijn aangevuld. De voordeelen van deze organisatie zijn in het kort: 1. In ons reduit, de standplaats van het legerbestuur, in de onmiddellijke nabijheid van de fabrieken, die voor de aanvulling moeten zorgen, liggen tevens de groote voorraden van het leger, dat alles dus uit één bron ontvangt. 2. De directie van het materieel wordt eenvoudiger, omdat niet meer zooals thans twee directeuren gelijktijdig vrijwel hetzelfde werk verrichten, wat dus in ieder geval tijd en moeite bespaart. 3. Het beheer van het materieel wordt meer overzichtelijk. 4. De Directie bevindt zich te Bandoeng, wat een gemakkelijke samenwerking met de andere autoriteiten mogelijk maakt. 5. Het kan niet meer voorkomen, dat spoedbestellingen bij de fabrieken worden gedaan ten behoeve van een bepaalde directie, terwijl de voorraden in de andere directie van dien aard zijn, dat die spoedbestellingen overbodig zijn, waardoor dus het materieel noodeloos duur wordt en de aflevering van artikelen, waaraan wer kelijk behoefte bestaat, wordt vertraagd. Worden de technische diensten op die wijze gereorganiseerd, dan kunnen op het hoofdbureau der Artillerie de bureaux techniek en materieel vervallen, mits de Voorzitter C. v. P. optreedt als tech nisch adviseur van den Wapen Chef. Voorts zal de nieuwe orga nisatie een kapitein, directeur van het materieel, minder tellen, waardoor dus aan de eventueele behoefte aan personeeluitbreiding van de andere inrichtingen, zonder extra onkosten zal kunnen worden voldaan. Een nieuwe betrekking wordt die van directeur van de Artillerie Inrichtingen, terwijl de betrekking van onder-direc- 894

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 18