Eene eennoudige opheldering door een tiQlf-E5kadron Brigade-caDalerie. (met schets). Verkenning nan eene marcheerende colonne. Zij A. B. (fig I) de lijn, waarin eene Brigade stelling heeft ge nomen met front naar het Oosten. De weg C. D. E. F. G. voert naar den vijand, die uit. het Oosten verwacht wordt. Nog onbekend is de juiste sterkte van den vijand, en de juiste plaats, waar hij zich ophoudt. De Brigade, die de lijn A. B. bezet houdt, zendt zijn half-Eskadron ter opheldering uit. De Eskadronscmdt. zal voorloopig over de volgende zaken hebben na te denken: Hoe zal ik den weg C. D. verkennen, hoe de wegen D.E.G. en D. F. G. en hoe den weg G. H. Reeds in C. moet hij in overweging nemen, dat hij in D. genoodzaakt zal worden tot splitsing van zijn macht. Wat zal hij nu doen, vereenigd marcheeren naar D. en eerst daar tot splitsing overgaan m. a. w. eerst daar patrouilles langs D. E. G. en D. F. G. sturen of de patrouilles, die hij daarvoor bestemt, reeds in C voor zich uit sturen Marcheert hij vereenigd tot D, maar toch natuurlijk met veilig heidsmaatregelen, dan houdt hij wel alles bij elkaar en is bij ont moetingen op dien weg wel sterker, maar het is de vraag of dat sterk zijn voor een ophelderings-half-Eskadron wel zoo op den voorgrond treedt. Het doel toch is verkennen van den vijand, hem opzoeken, betasten en bevoelen tot de gewenschte gegevens verkregen zijn en nu is het de vraag of het zoo zelfbewust op den weg blijven, alléén met een spits vooruit, wel gerechtvaardigd is. Een half-Eskadron toch is nog eene zoo zwakke eenheid (liever halfheid) dat een dergelijke wijze van ophelderen te gewaagd is. De opheldering toch zal er bij winnen, indien de Eskadronscmdt. bijtijds gewaarschuwd wordt: „Er komt wat aan". 902

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 26