Omdat de afstand D.|jG. 7 K.M. bedraagt, is deze sprong in eens te groot voor de patrouilles. De opheldering zou te lang duren en de patrouilles te veel uit de hand zijn en daarom stelt de Esk. Ct. zich voor, dat de patrouilles als volgt te werk zullen gaan. Noord-patrouille gaat tot E. en zendt vanuit E. bericht of alles veilig is. Zuid-patrouille hetzelfde van uit F. Krijgt hij van uit E. en F. bericht, dat alles veilig is, dan maakt het gros een sprong tot E. en wacht daar op een gezamenlijk bericht van uit G. Het hangt van het aantal wegen voorbij H. af, of in G. een van de patrouilles bij het gros kan aansluiten. Dezen gedachtengang volgende, geeft de Esk. Ct. de patrouille commandanten P. en Q., die resp. den noordelijken en zuidelijken weg zullen volgen, de volgende bevelen: Beide patrouilles marcheeren vereenigd tot D. en zenden van hieruit bericht, of alles veilig is. Patrouille P. volgt noordweg tot E: Daar aangekomen, le. een ordonnans zenden naar Esk. Comdt. te D. om te melden of alles veilig is, 2e. verband zoeken met patr. Q. Na verkregen verband doormarcheeren naar G.; hier patr. Q. inwachten. Bericht zenden over G. E. naar mij te E. Voor patr. Q. een soortgelijke opdracht over F. Het is duidelijk, dat wanneer de ordonnansen van patrouilles P. en Q. van uit E. en F. te D. aankomen, ook ongeveer tusschen de patrouilles verband is verkregen. Bij geen aanwezigheid van den vijand maken dus gros en patrouille gelijktijdig een sprong naar voren. De beide patrouilles marcheeren af en de Esk. Cmdt. laat het gros afzitten. Wachtmeester J. wordt belast met de beveiliging, de oudste luitenant gaat met den Esk. Cmdt. mee. Beiden gaan aan den kant van den grooten weg zitten en hier ontvouwt de Esk. Cmdt. zijn plannen. Het kan nog een tijd duren vóór dat van de patrs. bericht kan worden verwacht en daarom beginnen beide officieren vast de kaart te bestudeeren en wordt uitgemaakt, dat, indien de vijand te E. of F. wordt gemeld, het gros eventueel zal uitwijken naar het noorden, omdat het terrein zich hier beter toe leent en bovendien de noord vleugel van de eigen Brigade de meest gewichtige is. In zijn over- 904 Sept. 1915.] DOOR EEN HALF-ESKADRON BRIGADE-GA VALERIE.

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 28