Sept. 1915.] De oefeningen der Infanterie Compagnie. Ie. tijdperk bestemd is voor compagnies- en bataljonsoefeningen zal de B. O. dus reeds vóór den aanvang van het le. tijdperk aan de Cies Cten moeten mededeelen, wanneer hij zijn eersten marsch met het bataljon wil maken, wanneer hij wil beginnen met gesloten bataljonsexercitiën, wanneer met gevechts- en velddienstoefenin gen voor het bataljon enz., enz. Om dit te kunnen doen, zal de B. C'. in de eerste plaats moeten nagaan hoeveel dagen voor oefening beschikbaar zijn. Het le. tijdperk duurt van 15 November tot 15 Juni en telt dus in totaal 212 (213) dagen. Wanneer hiervan afgetrokken worden de Zon- en feestdagen, er rekening mee wordt gehouden dat de Donderdag, zoo de compa gniescommandant zulks noodig acht, als regel bestemd wordt voor het reinigen van het kwartier en het houden van inspectiën (ook worden dien dag dikwijls korpsdiensten als brandspuitexerceeren enz gelast), dat in het jaar 24 individueele schietoefeningen moeten worden gehouden, waartoe in de meeste garnizoenen 4 maal per maand de beschikking wordt gegeven over het schietterrein, dat in dit oefeningstijdperk iedere compagnie tweemaal voor een viertal dagen zal moeten uitrukken tot het houden van gezamenlijke schiet oefeningen, dat verder in dit tijdperk de S. S. proef moet worden gehouden, alsmede korps- en garnizoenswedstrijden en ten slotte dat er allicht eenige dagen beschikbaar moeten worden gesteld voor inspecties voor den Br. C'. en den Inspecteur van het Wapen, dan blijven er voor marschoefeningen, exercitiën, velddienst- en gevechtsoefeningen, pionieroefeningen (optischen seindienst), en lichaamsoefeningen slechts 106 dagen over, waarvan—dit werd nagegaan voor het oefeningsjaar 1915/1916- in November 10, De cember 8, le helft van Januari 6, 2e helft van Januari 10, Februari 17, Maart 13, April 16, Mei 18 en Juni 8. Voor marschoefeningen gaan hier minstens af in Maart 4, April 4, Mei 5 en Juni 2, zoodat, de marschoefeningen niet medegerekend, in die maanden voor voren- omschreven oefeningen slechts beschikbaar zijn 9, 12,13 en 6 dagen of in totaal 10 8 6+10+ 17 9+12+ 13 6 91 dagen. Dit getal zal velen niet meevallen, toch zal het moeielijk zijn dit op te voeren. Wel wordt niet bepaald geëischt dat iedere Donderdag bestemd wordt voor reinigen van het kwartier en het houden van inspecties, maar ik heb aangenomen dat bij het bataljon, dat ik op 912

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 38