De oefeningen der Infanterie Compagnie. [Sept. 1915. stemd voor marschoefeningen, vallende tusschen 1 Maart en 8 Mei. Op dezen laatsten datum zal zijne compagnie moeten kunnen af leggen 25 K. M. en daarna nog marschvaardig zijn. De O zal te werk gaan als boven voor het bataljon werd bepleit en bijv. de volgende marschen maken. 15 K, M. in vlak terrein, 15 K. M. in geaccidenteerd terrein (indien beschikbaar), 18 K. M. in vlak terrein, 18 K.M. in geacidenteerd terrein, 22 K.M. in vlak terrein, 22 K.M. in geaccidenteerd terrein, 25 K.M. in vlak terrein, 25 K.M. in ge accidenteerd terrein en 25 K.M. in idem. De 18 nachtoefeningen verdeelt hij als volgt, de eerste 2 voor individueele-, de volgende 3 voor brigade- en daarop volgende 4 voor sectieopleiding, resten 9 voor de gezamenlijke compagnie, die ongeveer waren te verdeelen als hiervoren aangegeven voor het bataljon (één ophelderingsdienst, 2 veiligheidsdienst, 1 nachtmarsch, 1 oefening in de legering, 2 aanvallend gevecht, 1 verdedigend gevecht en 1 reserve). Bij de verdeeling der oefeningen over de nog beschikbare 76 oefeningsdagen moet rekening worden gehouden dat tot 15 Januari de troep als regel om 10 uur thuis moet zijn, dat 1 Maart de com pagnie de gesloten exercitiën moet hebben doorloopen met het oog op de plannen van den B. C4 en dat 5 April de Cieal zoo ver moet zijn, dat ze geoefend is in ophelderingsdienst, veiligheids dienst en aanvallend- en verdedigend gevecht. Hiervan uitgaande, kan het niet moeieiijk zijn het aantal oefenings dagen oordeelkundig te verdeelen. Om niet te langdradig te worden, wil ik die verdeeling nu niet meer gedetailleerd motiveeren, maar volstaan met aan te geven hoe ik de dagen zou besteden. 15 November 15 Januari: beschikbaar 24 oefeningsdagen,alle te bestemmen voor individueele-, brigade- en sectieopleiding, gym nastiek en schermen en openluchtspelen. 15 Januari 1 Maart: beschikbaar 27 oefeningsdagen, aanvallend gevecht der compie. 3 verdedigend 2 ophelderingsdienst voor de Cie. 3 marschveiligheiddienst 3 voorpostendienst 3 gesloten exercitiën. 4 Per transport 18 915

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 41