Sept. 1915.] Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften In het vervolg van het artikel over den slag bij La Bassée en Arras worden de gebeurtenissen bij eerstgenoemde plaats geschil derd Beide grootsch opgezette aanvallen van Franschen en Engelschen mislukten. No. 122 geeft wederom een hoofdstuk van het artikel van von Blume over de operatiën in Juni en behandelt de gebeurtenissen aan de Dardanellen en die op het Italiaansche front. De Engelschen en Franschen deden energieke pogingen door verdrijving der Turken zich uit hunne moeilijke positie aan de kust te redden, doch slaag den daar niet in. Italië bracht een heele maand zoek met voor zichtig tasten en schermutselen, hoewel verwacht kon worden, dat het optreden van het Italiaansche leger na de lange voorbereiding zich door kracht en snelheid zou kenmerken. Eerst den 30en juni deed het een grooteren aanval aan de Isonzo (de oorlog werd den 2 Ien Mei verklaard) No 23 brengt het slot van von Blumes oorlogsoverzicht. Het houdt enkele beschouwingen in over den economischen strijd, den onderzeebootoorlog, het optreden der Engelsche vloot, het munitie gebrek bij de gealli erden en over de goede verhouding tusschen Duitsehland, Oostenrijk Hongarije en Turkije. Een ariikel over „Die Stimmung in Persien" bericht omtrent de in dat land heerschende oorlogszuchtige stemming. De publieke opinie is vóór Duitsehland. No. 124 Onderden titel van „Kriegsoffenbarungen" somt Oberst- leutnan' Buddecke vele goede eigenschappen en daden op van Duitsehland, welke door den grooten Lehrmeister Krieg als oude ervaring n bevestigd of als nieuwe geopenbaard zijn geworden. Een tweede artikel „Voin Feldmarschall Hindenburg" behandelt de operatiën op het noordelijke deel van het Russische front. Ter kenschetsing het volgende: Die Weite der Entfernungen, die ver- halinismas ig breite Frontausdehnung aller Verbande bei Freund und Feind, nicht zum Mindesten auch die Eigenart des russischen Gegneis ermöglichen dort oben selbstandige Unternehmungen klei nere r Trupp nkörper, wie sie auf anderen Kriegsschauplatzen ganz undenkbar waren", Voortgezet in No. 125 worden achtereenvolgens behandeld: dp operatiën ten zuiden van de Njemen, die ten noorden van de Njemen, de tocht naar Libau en de gevechten in het noordwesten van Polen. Kriegstechnische Zeitschrift No. 5/6. Dr. Ing A. Sander bespreekt „Die Wasserstoffgewinnung im Kriege", een vraagstuk, dat ons voorloopig nog geen belangstelling inboezemt, aangezien wij nog niet aan luchtscheepvaart doen. Een klein stukje geschiedenis en ballistiek brengt Professor Adolf Ke le in een artikel „Zur ballistischen Entwicklung des Infanterie- gewehrs". Veel nieuws bevat het echter niet. 964

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 90