Uit de Practijk. [Sept. 1915. tot het verleden behooren, daar eene intensieve opleiding meer en meer noodzakelijk geworden is, als direct gevolg van de merkbare zucht naar ontwikkelingsvermeerdering in de Inlandsche wereld, dus ook bij de Inlandsche militairen; waardoor de officieren door drongen raken van 'tfeit, dat 't leger gevormd wordt door militairen en niet door nummers. Na de herziening der opleiding zal beoordeeld kunnen worden, op welke wijze de Javaansche soldaat bevordering verdient bijv. of 't aanbeveling verdient hem meer soldij te geven. Settert jaren wordt geconstateerd, welke rassen de bruikbaarste soldaten leveren, de soldijen worden naar rato vastgesteld, alle recruten ontvangen eene opleiding van opvoeders met gemiddeld gelijken aanleg. Na eene ingevoerde verbetering der opleiding evenwel, zal men over de eenig juiste gegevens kunnen beschikken en daarmee het soldij- verschil kunnen vaststellen. De betaling dient alleen geregeld te worden naar gelang de mili taire eigenschappen grooter of kleiner zijn en mag niet afhankelijk zijn van landaard en godsdienst. Reeds nu kunnen inheemsche soldaten lste en 2de klasse ingevoerd worden. De goede „Inland sche" soldaten worden onder de tegenwoordige omstandigheden slechte of verlaten den dienst. Mijn betoog staat of valt natuurlijk met 't al of niet verdwijnen der n m. m. grieven te verschillen in voeding en kleeding. Gelijke vergoedingen, resp. andere substantieën en voorwerpen, deze te bepalen naar den landaard. Zoolang de eene landaard door ge boorte en godsdienst reeds meer ontvangt aan voedsel en kleeding in geldswaarde gedacht dan de andere, bereikt men. zelfs met eene verzorgde opleiding, zeker niet hetgeen men ervan kan en mag verwachten. Ten slotte, om de resultaten van de depötopleiding te behouden, is de oprichting van een Centraaldepöt noodzakelijk. Aldaar worden inge deeld de militairen (officieren uitgezonderd) afkomstig van de Buiten bezittingen, zij verblijven eenigen tijd in een gezond klimaat en worden, zoodra de geleden ontberingen te boven zijn gekomen en hun ge heugen is opgefrischt (korte herhalingsopleiding), bij de veldbataljons ingedeeld. Dan kunnen de cies ctn. van deze bataljons verantwoor delijk gesteld worden voor de geoefendheid hunner afdeelingen. Een rouleeren van Depot batn. Veld Bat".— Buitenbezittingen Centraal Depot terug naar de Veld Batns. gecombineerd met de doorvoering van het specialiteitsstelsel, bevordert de voor een leger noodzakelijke innige samenwerking, hetgeen van de tegenwoordig heerschende combinatie in vele opzichten niet kan gezegd worden. Ch. Ouer de Scherpschuttersproei. Bij een compagnie van een der Depotbataljons waren gedurende 945

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 71