Oct. 1915.] Wenken bij het houden van Geneeskundige De zwaargewonden, die marschvaardig zijn gebleven, worden naar A 2 verwezen. In A 3 worden de liggend aangevoerde gewonden verzameld. Wordt aan deze regeling streng de hand gehouden, zijn de ruim ten behoorlijk afgeperkt, doet de patrouille tot handhaving der orde haar plicht, dan is er kans dat de aangebrachte c. q. aangekomen gewonden regelmatig worden verwerkt, en zoowel tijdens als na de sorteering op de onderafdeelingen A 2 en A 3 en op afdeeling B kunnen worden gelaafd en gevoed. De per draagbaar aangevoerde gewonden zijn tot op zekere hoogte reeds gesorteerd en mocht onder hen al een zeker percentage wor den aangetroffen, dat direct naar afdeeling B zou kunnen worden doorgezonden, zoo zal het meerendeel toch moeten worden nage zien eer ze naar de concentratie hospitalen mogen worden vervoerd. Gemakshalve dirigeeren we daarom allen die per draagbaar worden binnengebracht rechtstreeks naar A 3. Met voordacht spreek ik bij deze categorie van gewonden niet over afdeeling B, omdat ik hun nadere sorteering wil laten afhangen van de bevinding in de afdeelingen C en D. Wordt revisie van het verband niet noodig geacht, welnu men zende daar de gewonden eenvoudig door naar B. Al de gewonden in A 3 aangebracht, worden zoo mogelijk onder toezicht van den administrateur door den schrijver v/d verbandsec- ties in een Register ingeschreven en de meegebrachte wapens c.q. door den eerste in ontvangst genomen. Aangezien de gewonden in werkelijkheid van de kaart met de roode streep dan wel met de witte verbandkaart zijn voorzien, behoeft m.i.z. geen officier v. ge zondheid voor dit werk te worden aangewezen. Komen er gewonden zonder kaart, dan moeten ze in ieder geval naar afdeeling C, alwaar dan nader over hen beslist dient te worden. Bij de oefeningen wijzen we voor dit werk een Sergeant zieken- opzichter aan. Voor een geregelden gang van zaken mogen de marschvaardige gewonden niet tot onderafdeeling A 3 kunnen doordringen. Zonder onderscheid worden zij door de posten van de patrouille tot afzet ting van de verbandplaats bij den inrit geweerd en naar een afzon derlijken ingang, die alleen toegang geeft tot A 1, verwezen. 986

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 20