Kon vóór dien tijd geen afvoer plaats hebben, dan zou B voor 94+ 169 254 man ruimte moeten bieden. De negen auto's zijn evenwel aan het werk geweest. Van af de aankomst der per auto aangevoerde gewonden, 't welk voor de eersten om half een n. m. mag worden geschat, werden per uur 21 gewonden verwerkt van wie er 60%, dat is 12, naar B en de rest, dat is 9, naar E gaan. Tot twee uur, het moment dat de eerste marschvaardige gewonden aankomen, zijn op B nog maar twee plaatsen ingenomen, omdat alle (12 6=18) die in dien tijd konden worden afgeleverd reeds dadelijk met 4 van de negen auto's konden worden weggevoerd. Onze toekomstige auto's worden gerekend 6 zittende of 4 liggend te vervoeren gewonden te kunnen bevatten. Van het eerste troepje van 25 marschvaardige gewonden gaan er 80o/o direkt naar B. Als ze met hun twintigen daar zullen zijn aangekomen, kunnen er direkt 18 weg. Hiertoe zijn 3 auto's noodig, zoodat nog 2 auto's beschikbaar blijven. Blijven echter 2 liggend 2 zittend te vervoeren lijders op B achter. Door met het zittend vervoer te wachten en alleen liggend te vervoeren gewonden met de auto's te expediëeren, zou te veel nuttigen tijd verloren gaan. Daarom dient er telkens een vrachtje zit tend te vervoeren gewonden tusschen door te worden weggezonden. Hoeveel marschvaardigen kunnen per uur worden verwacht? We zagen dat 200 in8 uur tijds arriveerden (van 12 m.—8 uur n.m.) Per uur is dit =25 man, waarvan slechts 8C°/0 dat is 20 man, voor B zijn bestemd. Van af twee uur tot den terugkeer der auto's van het evacuatie station c.q. etappe post, hoopen zich de gewonden in afdeeling B op. De auto's kunnen, bij een afstand van 20 K. M. tot het evacuatie station en een snelheid van 20 K. M. geladen en 40 K. M. leeg 10 minuten voor in- en uitladen, in 100 minuten terug zijn. In dien tusschentijd zijn op de afdeeling C en D 35 gewonden geholpen, van wie er 21 vervoerbaar zijn. Voor deze dienen dus 5 auto's gereserveerd te worden. Telkens blijft dan één liggend te vervoeren lijder op onderafdeeling BI achter. De overige 4 mogen worden bestemd voor de zittend te vervoeren lijders. 995 OEFENINGEN EN GENEESKUNDIGE MANOEUVRES. [Oct. 1915.

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 29