Causerie: Eene militie in Indië. [Oct. 1915. personen worden belast, die bekwaam zijn voor dat werk en dat zijn van zelfsprekend alleen officieren, liefst met eene rijpe ervaring. De allereerste selectie heeft natuurlijk plaats door den Officier van Gezondheid belast met de keuring. Deze kan, in tegenstelling met zijne collega's in Nederland, b.v. zeer streng keuren en behoeft niet bang te zijn voor simulanten. Daarna volgt de selectie door de commissie van troepenofficieren (of gepensionneerde dito's), die uit de goedgekeurden de besten uitzoeken. Onder de besten versta ik niet alleen de physiek allerbesten, maar ook de meest ontwikkelden. Over deze selectie behoeft niet in details te worden getreden als minste eisch van ontwikkeling dient te worden gesteld het doorloopen der lagere school. Verder moet bij de keuze van Wapen of Dienst, waarvoor de aspirant moet worden aangewezen, rekening worden gehouden met de mogelijke voorkeur van den aspirant en tevens met geschikt heid voor het begeerde Wapen en de bij dat Wapen bestaande behoefte aan miliciens. Indien er plaats voor hen is, kan ook aan jeugdige vrijwilligers, die aspiraties hebben om militieofficier te worden, gelegenheid worden gegeven als vrijwilliger-milicien toe te treden. Als men op deze wijze dus aspiranten-miliciens genoeg heeft verkregen, moeten zij worden gedirigeerd naar de depots. Bij het nu volgende gaan wij steeds uit van het standpunt, dat het den milicien gedurende zijne africhting en daarna zoo aange naam en voordeelig mogelijk moet worden gemaakt. In de lste plaats moet daartoe de africhtingstijd zoo kort moge lijk zijn. Dit nu kan bereikt worden door den africhtingstijd per dag zoo lang mogelijk te maken. Natuurlijk kan dit alieen in zeer koele klimaten en daarom is het dan ook wenschelijk de depots te legeren in bergstreken van min stens 1200 M. hoog. Daar toch kan oneindig meer werk worden gepresteerd, zonder dat groote afmatting intreedt. Overigens hebben dergelijke klimaten het voordeel, dat de bij herhalingsoefeningen op te komen lichting dit opkomen tevens kan beschouwen als een aangename verjongingskuur in de koude. 1013

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 47