w Ouerzicht dqh Ilederlandsche (Hilitaire Tijdschriften. De Militaire Spectator 1915 No. 7. Deze aflevering opent met een artikel, waarboven we als titel lezen: „Mededeelingen over de Weduwen- en Weezenkas voor de „Officieren van de Landmacht Vöör het begin van den oorlog in Europa is de hiergenoemde instelling in meerdere artikelen in de(n) Militaire(n) Spectator be handeld. De eerste stoot daartoe werd gegeven door den Neder- landschen Officiersbond, die een, door een zijner leden geschreven brochure, uitgaf, waarin de fouten, welke aan de tegenwoordige inrichting der W. en W. kas kleefden, werden aangetoond. Natuurlijk bleef een aanval op die brochure niet uit, maar het kan niet worden ontkend, dat de wrijving van gedachten, welke daardoor ontstond, hare goede gevolgen heeft gehad. Reeds dadelijk begon het bestuur der W. en W. kas met het geven van meer openbaarheid aan alles, wat die instelling betrof, terwijl mede de statuten, voorloopig gedeeltelijk, werden herzien met het oog op een verruiming van het beleggingsgebied der kas. Het ontwerp tot herziening werd bij K. B. van 13 Januari 1915 No. 25 goedgekeurd. Inmiddels stonden nog meer belangrijke wijzigingen betreffende de inrichting der kas op het programma. In de eerste plaats werd in een aan den M. v. O. ingediend rap port, de wenschelijkheid bepleit van een overgang van de W. en W. kas naar het Rijk, welke overgang practisch daarop zou neerkomen, dat de uitbetaling der Weduwenpensioenen onder alle omstandig heden door het rijk wordt gegarandeerd. Daarop werd door de Directie aan den M. v. O. een schrijven gericht, waarin een overzicht wordt gegeven van een 5-tal vormen, welke de te wijzigen W. en W. kas zou kunnen aannemen. Zoodra daaruit door den M. v. O. een keuze zal zijn gedaan, zal de gekozen vorm nader worden uitgewerkt. We kunnen de zooeven genoemde 5 vormen niet in details weer geven en zullen dus volstaan met het aangeven van het principe, dat bij elk dezer vormen voorzit. a. Handhaving der kas op den bestaanden voet b. Inrichting der kas in den geest van het Rijkspensioenfonds voor Weduwen en Weezen van burgerlijke ambtenaren c. Kapitaalverzekering; 1042

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 76