Ipp Tactische oefening op de kaart fÜÜ 3e Serie. Oplossing van Oefening No. 6. 1. en 2. Als het Detachement van Majoor X. de hoogvlakte van Tji-Peundeuj. (d. i. de hoogvlakte ten Noorden van het bergland, Noord van de hoogvl. van Radjamandala) zal hebben bereikt, is de aanvoer van voorraden van uit Radjamandala zeer moeilijk, daar de verbindingsweg (het paardenpad van uit Radjamandala in Noor delijke richting) zich niet leent voor een geregeld vervoer met treinkarren. Bijzondere maatregelen zullen dus moeten worden ge troffen voor de verpleging, enz. van het Detachement, vooral ook omdat de kans groot is, dat het gedurende meerdere dagen geheel zelfstandig zal blijven. Een geschikte aan- en afvoerweg wordt gevonden in den ver harden weg van Bajabang (Krijgssp. kaart A. VI) in recht Oos telijke richting. Deze weg bereikt ongeveer ter hoogte van Tjikampek den weg en den spoorweg van Padalarang naar Poerwakarta. Het ligt voor de hand om het Detachement langs dezen weg rechtstreeks van uit de centrale magazijnen te voorzien, zonder dat de Brigade, waartoe het behoort, daarmede bemoeienis heeft. De Brigade Inten dant zal zich hieromtrent namens den Brigade Commt. onderhouden met den Intendant van het Veld Leger. Het resultaat van dit onder houd zal zeer waarschijnlijk zijn, dat er bevelen worden gegeven voor het uitladen der voorraden (voor de sterkte van het Detachement) te Padalarang en voor den opvoer van daar per auto over Tjikampek langs den weg Tjikrynpek-Bajabang tot aan een door den Deta- chements Commandant nader aan te geven plaats, alwaar debaga- getrein de voorraden ontvangt. Het ter beschikking van den Det. Commandant stellen van een gedeelte van den Algemeenen Trein van de Brigade, en verplaatsing daarvan naar de hoogvlakte van Tjipeundeuj is dan overbodig en de verpleging op eenvoudige wijze verzekerd. 3. Ofschoon het paardenpad, dat van uit Radjamandala in Noor delijk richting voert, zich niet leent voor een geregeld vervoer met treinkarren, zoo is het toch zeer wel mogelijk, dat de voertuigen van den Gevechts- en van den Bagagetrein dien weg bij den marsch naar Bajabang zullen kunnen volgen. Aangezien de zekerheid hier omtrent echter niet bestaat, besluit Majoor X alle voertuigen van zijn detachement voorloopig achter te laten, om eerst het bevel tot oprukken te geven als hij de zekerheid heeft, dat de te ontmoeten 1047

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 81