Tactische oefening op de kaart. 3e Serie. [Oct. 1915. Patrouilletelefonen en 4 seinlampen aan Compagnieën afgeven. Commandant sectie dekking zorgt voor koelie's. Noodrations uit Bagagetrein uitreiken (ook aan Cavalerie) 6. Ik marcheer aan staart Voorhoede. Mondeling aan: De Bataljons-Commt. Compagnies Cn.Es kadrons CE— Commd'. Mitrs. Commd'. Ge- vechtstr. en Comdh Ba gagetrein. Het uur van afmarsch werd op 9.15 gesteld, waarbij werd aange nomen, dat het Detachement, nog vóórdat Majoor X zijn opdracht ontving, reeds het bevel had ontvangen om zich marschbereid te maken. Was zulks niet geschied, dan zal men wel niet vóór 9.30 v. m. kunnen afmarcheeren, ook in verband met den tijd noodig voor het uitreiken van de noodrations. Omtrent de mogelijkheid om in den betrekkelijk korten tijd, die daarvoor beschikbaar is, eenige koelie's te krijgen voor het doel in p. 5 van het bevel bedoeld, wordt opgemerkt, dat er zeer waar schijnlijk een groot aantal koelie's aanwezig is voor het verrichten van werkzaamheden (opruimingen a. a.) op de Hoogvlakte van Ra djamandala. Mocht het verkrijgen van koelie's zijn uitgesloten, dan zal men het telefoon- en seinmateriaal door de fuseliers moeten laten dragen. Oefening no. 7. (Deze oefening is een vervolg op oefening no. 6.) Krijgsspelkaart Radjamandala Het Detachement van Majoor X. heeft den weg van de ophelderings Cavalerie gevolgd. Alleen de weg van H. P. 258 in N. N. O. richting naar den ver harden weg Oost-West over de hoogvlakte van Tji Peundeuj is voor treinvoertuigen bruikbaar. Aan den Bagagetrein en het achter gebleven gedeelte van den Gev. trein werd om 11.— v. m. gelast langs dezen weg te volgen. Om 3. n.m. bereikte het Detachement de Tji Taroem bij Bajabang, na er in geslaagd te zijn een vijandelijke afdeeling, ter sterkte van ongeveer 1 Eskadron Cavalerie en 2 Sectiën wielrijders over de rivier terug te werpen. Deze vijandelijke afdeeling trok terug tot achter de Tji Balagoeng, alwaar de door Majoor X uitgezonden Cav. patrouilles om 3.30 werden tegengehouden. 1049

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 83