Causerie: Eene militie in Sndië. Er wordt blijkens allerlei berichten en aanwijzingen ernstig gewerkt aan het invoeren van militie in Indië. Maar hoe zal dat geregeld worden? Wij zouden op de gewone wijze te werk gaand zoo maar ineens als eerste lichting 2 of 3 honderdduizend man kunnen krijgen en dat is wel een beetje veel, daar zijn wij niet op berekend. En toch is het billijk en logisch, dat niet alleen op Java, maar ook op alle Buitenbezittingen iedereen betrokken wordt bij de verdediging van Indië. Noodgedwongen komen wij dus tot uitkiezen en dan ligt het voor de hand, dat wij uit alle rassen en volkstammen de crème de la crème uitzoeken. Loting is volgens de zedenwet uit den booze en wat meer zegt onlogisch, omdat men dan niet het beste deel krijgt. Ergo: selectie. De voordeelen van selectie liggen voor de hand: 1. het militieleger wordt tot de grootst mogelijke hoogte van bruikbaarheid opgevoerd. 2. het zal zeer hoog staan aangeschreven in de achting der maatschappij. 3. het zal als eene onderscheiding worden beschouwd er deel van uit te maken. Om echter dit doel te bereiken moet: a. eene logische selectie plaats hebben. b. het voor de aspirant-miliciens zoo prettig en voordeelig mo gelijk worden gemaakt om uitgekozen te worden. c. moeten de niet-uitverkorenen op andere wijze bijdragen in de landsverdediging. Om eene goede selectie te verzekeren, is het noodig, dat daarmede 1) Geschreven vóór de militie-voorstellen den inzender bekend konden zijn. Red. 1012

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 46