Tactische oefening op de kaart. 3e serie. [Nov. 1915. OeSening Do. 8. Yi 4e Compagnie ter beschikking van Ct. Compagnie voor werkzaamheden. Na afloop naar Tji Roentah (A VI), alwaar zal worden gelegerd. Ie Compagnie Sectie Mitr legert in Tji Roentah (A VI). 4. Verpleging (1). 5. Ik logeer in Tji Roentah (A VI). Mondeling aan de Com pagnies Commandan- De Detachements-Commandant. ten, Eskadrons Ch en X Ch Mitrailleurs. Majoor. Naar gelang de keukenwagens al dan niet dien avond aan komen, zal de verpleging uit de keukenwagens dan wel middels het noodration moeten geschieden. Dank zij de voldoende zekerheid, die men heeft omtrent hetgeen van 't vijands zijde is te verwachten, kon in één bevel het geheel worden geregeld en zijn geen bijzondere bevelen voor den nacht noodig. Algemeene Oorlogstoestand. (Krijgsspelkaart Radjamandala). Een Blauw (Oostelijk) leger is in opmarsch tegen een Rood (Westelijk) leger, dat ook van Tjiandjoer ter hoogte van den West-rand van de Krijgsspelkaart een verdedi gingsstelling inricht. Bijzondere Oorlogstoestand Blauw. De Blauwe hoofdmacht volgt den weg Radjamandala— Tji Randjang, bereikte op 15 November 1915 2.n. m. Tji Randjang, alwaar wordt gelegerd. De Leger-Cavalerie bevestigde berichten omtrent de aanwezig heid van eene stelling ter hoogte van den West-rand van dekrijg- spel kaart. Een Blauw Brigade (Ned. Ind. samenstelling) volgde den weg Tji Pitjoeng (A VU) Bajabang, met opdracht den dag Tjirata Hilir (B. IV) te bereiken en om en nabij die plaats te legeren. Door hoogen waterstand in de Tji Taroem is de Brigade, be halve de Bage.-en de Alg. Trein, eerst om 7.— n.m. bij Bab. Baja bang van oever verwisseld. (De overgang van de voorste afdeelingen begon om 12.— 's middags). Een sterk Detachement vijandelijke 1155

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 107