Nov. 1915.] De Militie-Voorstellen. Uit den aard der zaak was het logisch geweest ook de Menado- neezen voor herhalingsoefeningen naar Java te laten komen en te oefenen in de troepenafdeeling, waartoe zij behooren, doch, het dient erkend, dat dan voor hen de druk beduidend grooter geworden zou zijn, door den benood gden tijdsduur voor de reis naar en van Java en dus de herhalingsoefeningen niet wel anders dan in de Minahassa zelve te houden zijn. De gekozen regeling zal detacheering van een niet onbelangrijk aantal officieren en verder kader noodig maken; 200 man een korte en toch succesvolle herhalingsoefening te doen doormaken, is geen kleinigheid, dat zal ieder, die over eenige praktijk in die richting beschikt, wel met ons eens zijn en nu rijst al dadelijk de vraag, waar moeten deze officieren en dat kader vandaan komen, althans tegenwoordig nu er over de geheele linie te kort en nog eens te kort is. Een andere vraag is de encadreering van de Men. landweer, ruw weg te schatten op 2500 man. Uiteraard deels met militie (landweer)- officieren en kader, doch een zeker quantum vrijwillig kader (off" en ond. off"is toch zeker onmisbaar te achten. In verband daarmede ware dit aantal permanent in de Minahassa te doen verblijven en in vredestijd te belasten met de herhalings oefeningen, zorg voor magazijnen van wapening, etc. etc., en de zeker niet geringe verdere administratieve beslommeringen. Wellicht ware ook in vredestijd in de Minahassa een vrijwillig Menadoneesch depot-bat0" te legeren en bedoelde offn en ond. offn daarbij in te deelen. Indeeling van de geheele Menadoneesche landweer bij de eene simpele weerplicht-C,e (zie blz. 874) is natuurlijk alzóó een onmoge lijkheid. Encadreering van de Eur. en Inl. reserve- en landweer-Cien zal ook geen sinecure zijn, voor een deel kan zij met in activiteit herstelde gepensioneerden (offn en kader) geschieden; deze gepensioneerden en ook de eervol ontslagenen waren steeds bij pensioneering of ontslag onmiddellijk in te deelen bij militie, landweer of landstorm. Indien bij mobilisatie de voor le oefening onder de wapenen zijnde miliciens onvoldoende geoefend zijn, gaan zij naar Bandoeng, waar 2 Eur., 2 Men., en 2 Inl. Inf. weerplicht-depot-Cien zullen wor den opgericht. 1086

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 36