Nov. 1915.J Voorstellen tot algemeene herziening van de Het door mij op deze gronden beschreven ontwerp mocht naast veelvuldige instemming, hier en daar wat bestrijding ondervinden voor wat betreft onderdeden; nergens echter vond ik eenige tegen werping tegen die principes. Het was ook geenszins mijn bedoeling met dat ontwerp een star voorstel te geven, doch slechts een denk beeld, dat voor bespreking of uitvoering het uitgangspunt kan vormen. De ernstigste bezwaren, die werden aangevoerd waren: a. laat nu eens eindelijk rust komen in die voortdurende uniformveran deringen, b. wij officieren zullen weer op kosten worden gejaagd, c. waarom de zoozeer gewenschte witte uniform niet voor de onder officieren opgenomen in het ontwerp! Wat betreft a antwoord ik kort en bondig: neen, niet rusten voor we het beste hebben, dat voldoet aan behoefte en wenschen van den troep. Juist nu acht ik het den gunstigen tijd voor uni formwijziging, nu de magazijnsvoorraden door de oorlogsomstan digheden zeer sterk verminderd zijn, zoodat die in korten tijd kunnen verwerkt zijn en het geheele leger dus spoedig in het nieuw zal kunnen zijn gekleed. Wat betreft b verwijs ik naar, hetgeen ik daaromtrent op bldz. 35 van n ijn artikel schreef en waarvan zeker door niemand de billijkheid zal worden ontkend Wat betreft c was het mij bekend, dat onder den vorigen Leger- Ct. deze zaak grondig was overwogen, doch dat ervan was afge zien wegens de bijzonder hooge kosten Ik meen dus terecht te mogen betwijfelen, oi onder de huidige omstandigheden aan deze dure voorziening kan worden gedacht Ik behoef zeker niet te zeggen, dat het ondoen ijk is aan ieders wenschen tegemoet te komen. Waar ik in de be>prekingen van mijn ontwerp tegenkwam van den een, dat hij zich tegen de warme sergen-kleeding kantte, en van den ander, dat hij de gr. gr. ka toenen veldkleeding „ondragelijk warm'' vond, vraag ik me af: wat dan uit te vinden? Ik wil van het kleedingvraagstuk niet afstappen, dan na eerst nog het volgende te hebben opgemerkt. Mocht het ooit komen tot een commissoriale behandeling van de uniformquestie, dan geef ik beleefd in overweging Ie snelheid in de aflevering van het commissie-werk te eischen, 2e dat commis sie-werk niet te laten bederven door na-behandeling op tallooze 1C90

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 40