Nov. 1915.] Eene eenvoudige opheldering door een Ten einde zekerheid te hebben, worden uitgezonden de patrs R. en S., die resp. den Noordweg door kg. K. en den Zuidheuvel 500 moeten verkennen, c.q. zoover N. en Z. zullen uitbuigen tot de vleugel gevonden is. De patrs. P. en Q. gaan van uit E. en F. al voelende N. en Z. op, ten einde eene plaats te vinden, waar ze ongehinderd om kunnen trekken. De neiging tot omvatten bestaat ten allen tijde. Bij het stooten op vij. patrs. uitbuigen en weer terugkomen op den marschweg om te zien, wat er achter volgt en wat er eigenlijk zit; bij het stooten op eene vij. stelling na het eerste afwijzen net zoolang naar de vleugels afzakken, tot ze gevonden zijn. Patr. S. wordt gecommandeerd door een officier, omdat de Esk. Ct. van plan is zich eventueel naar den Noordvleugel te verplaatsen en de verkenning van den linkervleugel niet aan een onderofficier wil overlaten. Door den Esk. C1. wordt bij C. gezocht naar eene geschikte op stellingsplaats voor het gros, liefst aan een kampongrand met een groote sawah er voor, of achter een diepe kali of iets dergelijks. Hier wacht de Esk. Ct. rustig af, wat zijne patrouilles hem berich ten zullen. De afstand C. E. moet minstens 3 K.M. zijn. De Esk. CU moet er aan denken, dat Inf. patrs. het terrein vóór eene stelling afpatrouil- leeren tot 1500 M. toe en bij eene actieve verdediging zullen die patrs zich niet weerhouden om tot 3 K.M. vóór de stelling te gaan, indien gemeld wordt, dat daar een loonend doel verrast kan worden. Een uur na het uitzenden van patrs. R. en S. komt van LC S. het volgende bericht „Heb mij voor 500 vereenigd met patr. Q, die meldde lijn F 5C0 bezet. 500 Zuidvleugel stelling. Heb patr. Q bij gros laten aansluiten, zet verkenning om Z. vleugel voort." Eenigen tijd daarna komt van patr. R het bericht„K onbezet, zag op o 450 vij. in loopgraven; blijf tot nader order te K." Dat patr. R. niet door blijft verkennen en om den Noordvleugel heen tracht uit te vorschen, wat er achter de stelling gebeurt, is juist. Patr. R. toch had het bevel gekregen te melden, of de weg door kg. K. bezet was, d. w. z. of K een deel uitmaakte van de vij. stelling. De bedoeling van den Esk. CU was de patr. R. mede te gebruiken. 1100

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 50