Nov. 1915.] Eene eenvoudige opheldering door een Dat zijne aanwezigheid te K. den vij. bekend zou worden, daar rekent de Esk. Ck op; de geweermitrailleurs worden dan ook in de kampongrand opgesteld en het gros wordt zoodanig door ge- vechtspatr.s beveiligd, dat van eene overrompeling geen sprake kan zijn en het niet voor de eerste de beste afdeeling behoeft te wijken. Patr. R. hier aangetroffen, vertelt niets bijzonders en weet ook niets mede te deelen omtrent patr. P. Van o 450 worden schoten gehoord en dit vuur zet zich voort in meer Zuidelijke richting. De voorhoede van de eigen Brigade is in gevecht gekomen. Het eerste kanonschot komt uit de richting van kg. L. Patr. A. krijgt bevel: „Verken in richting kg. L., spoor plaats vij. Art. op en zoo mogelijk opstelling vij. reserves." De Esk. Ck laat zijne paarden bij gedeelten drenken en uit de mondzakken voeren. Er moet nog veel gedaan worden en straks is er misschien geen tijd voor. Bovendien duurt het nog altijd eenigen tijd, voor bericht verwacht kan worden van patr. A.; dat valt nooit mee! Na een klein uur komt dan ook het bericht: „Vij. Art. opgesteld W. rand kg. L." „Wachtmeester B. breng jij dit bericht eens vlug naar den Brig. Ck" zegt de Esk. Ck na zelf voor gezien geteekend te hebben. Als het gevecht reeds eenigen tijd duurt krijgt de Esk. Ck een bericht van den Brig. Ck, dat voor hem van veel belang is, het luidt: „Inf. Ill zal 450 aangrijpen, blijf linker vleugel beveiligen." De ophelderende Cav. is ondertusschen veranderd in veiligheids- Cav. Daar heeft de Brig. Ck het recht toe, daarvoor was ook noodig dat de Brig. Ck wist, waar de Cav. zich ophield. Na achterlating van eene staande patrouille wordt kg. K. verla ten en den Z. rand van kg. N. bezet. Het is hier veel gevaarlijker; duidelijk is op een 800 Meter door den kijker den vijand waar te nemen op 450, terwijl tijdens het in stelling komen in den Z. rand van kg N. van uit de kleine kampong O schoten werden ont vangen. De Esk. O ziet het 111e Bataljon zich geleidelijk ontwik kelen en kampen om het vuuroverwicht. En als uit kg. L. een Cie. Inf. in tirailleurlinie deboucheert ter versterking van o450, laat hij de geweermitrailleurs in werking komen en met succes! Het vuur wordt steeds heviger. Vijand wijkt van 450. Vij. Art. zwijgt in kg. L. Weer de geweermitrailleurs in werking; tusschen 1102

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 52