half-Eskadron Brigade Cavalerie. [Nov. 1915. 450 en L. wordt alles schoongeveegd. De vij. wijkt in Z. O. richting naar den grooten weg. Het gros te paard, de geweermitrs. krijgen bevel zoo spoedig mogelijk te volgen. Spits gaat over naar L., geen tegenstand. L. is verlaten. 450 wordt door eigen troepen bezet. Jammer genoeg is geen kijk te krijgen op den grooten weg. Alles is hier bedekt. Het vuren over de geheele linie vermindert, alleen de Art. speelt nog na. Het bevel om Inf. III te beveiligen is opgevolgd en tevens werd, omdat de gelegenheid gunstig was, daadwerkelijk aan het gevecht deelgenomen. Deze phase is alweer voorbij. Zonder nader bevel af te wachten moet er gehandeld worden. De vij. trekt klaarblijkelijk terug, hij mag niet losgelaten worden. 25 minuten later bevindt zich het half-Eskadron achter 475 en van hieruit is wèl de groote weg te zien. De brug bij H,o.a. is al heel duidelijk waar te nemen en ook het terugtrekken van Inf., Art., Cav., te veel door elkaar om met eenige juistheid te taxeeren. En als alles al weer voorbij is, weer een sprong naar voren, tot dat eindelijk gerust kan worden, maar niet eerder, vóór de Esk. CL weet, waar de vij. den nacht doorbrengt. De Brig. CL kreeg van hem in den loop van den dag nog de vol gende berichten: No. 2. 2 u. n.m. vij. trekt terug. Inf. Ill nam o 450, ik begeef mij naar 475. No. 3. 2.40 n.m. vij. hoofdmacht passeert onordelijk brug H. No. 4. 5 n.m. vij. betrekt bivak in kg. complex Z., half-Eskadron bivakkeert te O. Wat heeft gedurende den dag de Z. patr. onder LL S. gepresteerd Na voor 450 te zijn afgewezen, werd getracht over de kali K. de verkenning voort te zetten, hetgeen niet gelukte. Vlotten waren niet te krijgen en de afgangen trouwens zoo steil, dat er niet aange dacht behoefde te worden naar beneden af te zakken. Besloten werd toen van uit 460 te blijven observeeren op den Z. vleugel, ten einde te kunnen melden, indien de vij. mocht oprukken van uit het Zuiden. Gedurende het gevecht bleek aan LL S., dat de eigenlijke stelling niet doorliep tot500. De Zuidvleugel lag eigenlijk veel Noordelijker en hier bevond zich slechts een gedetacheerde afdeeling ter bewaking van den Z. weg. 1103

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 53