half-Eskadron Brigade Cavalerie. [Nov. 1915. die is en neem voor Uwe rekening de verdere verkenning Zuid" Hij zelf rijdt eerst recht naar voren tot werkelijk een schot is ont vangen. Hier gauw een bericht van schrijven en dan direct maar door naar den N. vleugel. En als het nog eenigszins wil, dan ziet hij den vijand van straks een uur vóór den aanvang zijne stelling reeds innemen. Gebeurt dit niet zoo bij vredesoefeningen, dan zou de Brig. Q. veel te laat zijne berichten ontvangen, wat ook weer de nabootsing der werkelijkheid schaadt. Er is nog iets, dat aanleiding geeft, dat de opheldering in werkelijkheid niet altijd verloopt, zooals we bij de vredesoefeningen zien. De Brig. Cav., die toch lastig zijn gevechtstrein achter kan laten, voert hierbij mede: 1 opperwachtmeester, bereden 3 bereden geleiders, die 3 officierspaarden geleiden, 1 ziekenverpleger op rijwiel 1 Eur. bereden geleider van het draagpaard g. s. 1 idem idem spring en ontstekingsmiddelen. 1 bereden hoefsmid. 1 id. zadelmaker. Hierbij komt nog de afdeeling geweer-mitrailleurs, die vrij wel hulpeloos is tijdens den marsch, zijnde 6 ruiters en 8 paarden, zoo dat de geheele nasleep wordt: 14 ruiters, 1 wielrijder, 21 paarden en 1 rijwiel. Rekenen we al dadelijk op W/0 mobilisatieverliezen, dan wordt de sterkte per peloton 25 ruiters, dit wordt voor een half-Eskadron 50 sabels. Rekenen we voor Cav. spits en patrouilles, welke van het half- Eskadron af gaan te zamen 20 man, dan blijft er een gros over van 30 ruiters, zijnde dus nog één peloton. En deze 30 ruiters zullen naast de opheldering tevens moeten waken voor de veiligheid van 14 ruiters, 1 wielrijder, 21 paarden en 1 rijwiel! En waar moet het naar toe als er handpaarden bijkomen van gesneuvelde kameraden, zoodat ook nog nieuwe geleiders aan de gevechtssterkte onttrokken worden 1105

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 55