Van Alles Wat. Nov. 1915.] Sedert het vertrek van een groot deel der Britsche bezettings troepen in Noord-China naar het oorlogstooneel zijn ook te Tient sin en te Peking vrijwilligerskorpsen gevormd om in geval van nood te dienen. A. Uraag: In No. 10 van de jaargang 1914 van het I. M. T. komt op bl. 589 een antwoord van de redactie voor op de vraag, wanneer aanspraak op buitenlandsch verlof naar Europa aanvangt, in verband met den doorgebrachten diensttijd in Ned. lndië. In doorsnee zal de beantwoording juist zijn, doch zij gaat m i. niet op voor offi cieren van het Ned. Ind. leger, die eenige jaren zijn gedetacheerd geweest bij de landmacht in West lndië. Want, waar geen andere terugtochtsweg na beëindiging hunner detacheering bestaat, dan die over Nederland en indien zij zorg dragen, dat tusschen hun vertrek uit West lndië en aankomst in Oost lndië niet meer dan zes maan den zijn verloopen telt, voor hen, met toepassing van de 4de alinea van art, 2 van de A!g. Order 1904 No. 151, de diensttijd aanspraak gevende op verlof naar Europa onafgebroken na hun aankomst in West-lndië. Mij is bekend, dat voor burgerlijke ambtenaren in Oost Indie hun diensttijd doorgebracht in West lndië geldt voor aanspraak voor buitenlandsch verlof naar Europa, en dat door een hunner hiervan reeds is gebruik gemaakt. Waar het bovenstaande een belang is, dat steeds voor meerdere officieren van het N. I. leger zal gaan gelden en ik vermeen het I. M. T. te mogen beschouwen als voor lichter van het officierskorps, zoude ik gaarne omtrent een en ander eene nadere inlichting in het tijdschrift ontvangen. flntiroord. Een collega van de Iste Afdeeling D. v. O. geeft het volgend antwoord: Voor officieren van het N. I. leger, die in W. I. zijn gedetacheerd geweest, telt na terugkomst hier te lande de in de West doorgebrachte diensttijd niet mede voor de aanspraken voor verlof naar Europa. Zooals n. 1. blijkt uit de Alg. Order 1915 No. 36 treden de bedoel de officieren na van hunne detacheering in de West in Nederland te zijn teruggekeerd, weder in de positie die zij vóór den aanvang van die detacheering innamen, (dus als regel van verlofganger), zoodat in gevolge de derde alinea van art. 2 van het militair ver lofreglement (Alg. Order 1904 No. 151)) eene interruptie is ontstaan, waardoor de diensttijd voor den terugkeer hier te lande buiten rekening blijft. 1132

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 84