li 11 Ouerzicht Dan eenige Buitenlandsche Tijdschriften. Internationale Revue. Augustus met Beiheft 173. Vermeldenswaardige artikelen zijn de volgende: Eene bespreking van het Fransche voorschrift voor het overschrijden en opruimen van hindernissen. Dit voorschrift is ook in de(n) Militaire(n) Spectator door den Kapitein D. van den Berg besproken (zie I. M. T. 1915 deel I blz. 420), zoodat wij ons van verdere beschouwingen zullen onthouden. Een opstel over de militaire opvoeding van de jeugd in Japan. Ten slotte een overzicht van een artikel in de Frankfurter Zeitung van de hand van een Generalstabsofficier over de Russische artillerie en haar optreden in den oorlog. Het Beiheft behandelt den oorlog in Juni. Militar-Wochenblatt. Nos 128 t/m 138. Vermeldenswaardige opstellen zijn de volgende: In No. 128/129 een opstel van de hand van Gen. v. Blume, getiteld „Munition! Organisation!" en waarin hij den invloed van deze beide bespreekt. „Unsere Feinde sind neuerdings übereinstimmend zu der Uberzeugung gelangt, dass der bisherige Misserfolg ihrer Kriegführung hauptsach- lich auf zwei bei ihnen, nicht aber bei uns, bestehende Mangel zuriickzuführen sei: auf ihren Mangel an Munition, besonders Artille- riemunition, und an Organisation." De invloed van munitie is toch niet alles beheerschend, want veel schieten staat niet gelijk met „erfolgreichem Schiessen." Zoowel bij Neuve Chapelle als bij Arras zou zijn gebleken, dat de moreele kracht der Duitsche troepen bestand was tegen onge hoorde hoeveelheden tegen hen afgevuurde artilleriemunitie. Wat nu de organisatie betreft, deze is in Duitschland het resultaat van een „jahrhundertelangen Entwicklung", terwijl vooral in Engeland thans eerst pogingen worden gedaan om den achterstand bij te werken, iets waarin men, naar Van Blume meent, niet zal slagen. In No. 130/131 eene korte beschouwing van de gevechten in het Priesterwald in Mei, Juni en begin Juli. No. 132 bevat een kaartje 1 2.000.000 van het operatietooneel tusschen Riga en Galicië. Verder eene bespreking van het bekende artikel in de „Times" over het Dardanellenavontuur. En ten slotte een artikel getiteld „Das Munitionsgesetz ein wertloser Notbehelf". Bedoeld wordt de nieuwe munitiewet in Engeland. In No. 133 eene korte beschrijving van een nachtgevecht van een Duitsche divisie op den 6en Mei ten N. van Dukla. 1140

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 92