Tactische Oefening op de Kaart. 3e 5erie. Oplossing van oefening No. 7. Door de geleverde gevechten a.a. heeft de toestand aan de Tji Taroem, ten Noorden van de samenvloeiing met de Tji Sokan, zich als volgt geteekend. Het vijandelijke detachement, dat over de rivier is teruggeworpen was blijkbaar een verkennings-afdeeling, ter sterkte van één Es kadron Cavalerie en 1 Compagnie Wielrijders. Het was, bij de nadering van het Detachement van Majoor X., zeer waarschijnlijk bezig om zich van den overgang bij Bajabang te verzekeren en had inmiddels reeds enkele afdeelingen in Oostelijke- en Zuid-Oos telijke richting voor de verkenning uitgezonden. Een van die afdeelingen, een Sectie Wielrijders, bevindt zich nog op de hoog vlakte van Tjipeundeuj, in den rug van het Detachement van Majoor X. Wel is waar, levert deze afdeeling geen rechtstreeksch gevaar op voor dit Deth, maar wel voor de veilige verbinding achterwaarts. De Bagage-trein, die in den loop van den 17en het bevel ontving om te volgen, heeft een Sectie dekking bij zich en is dus voldoende beveiligd, daar de vijandelijke wielrijders, met een verkennings opdracht uitgezonden, zich zonder noodzaak niet mogen laten verleiden tot het aangaan van een gevecht met een gelijksterke, gevechtsvaardige afdeeling. Anders is het gesteld met de Auto verbinding van af Tjikampek over de Tjipeundeuj-hoogvlakte, daar de dekking van een Auto-colonne als regel niet gevechtsvaardig en gewoonlijk van geringe sterkte is. Voorloopig is deze verbinding echter nog niet tot stand gekomen, zoodat Majoor X de gelegenheid heeft om zich den volgenden dag middels Cavalerie-patrouilles op de hoogte te doen stellen van de plaats, waar de wielrijders den nacht hebben doorgebracht, en van die, waar zij in den nacht van den 18en op den 19en Juli zullen bivakkeeren. Hiermede bekend, (1) In het marschbevel, behoorende bij de oplossing van oefening No. 6 is de „Troepenindeeling", bij het afdrukken, uitgevallen. De volgende wijzigingen moeten er bovendien in worden aangebracht: onder 3 het woord „Pelotons" te lezen „3 Pelotons''; onder 3, het woord „ontvangenst" te lezen „ontvangst"; onder 4, „H.P. 258" te lezen „H.P. 258 (C. VIII)." 1152

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 104