Uil de Praclijk. Kort Derslag Dan de Cross-country uitgeschreDen door de militaire Bippische SportDereeniging te Bataüia, gehouden op 24 October 1915. Aan deze cross-country, gehouden in het terrein ten Zuiden van Kebajoran werd door 7 officieren met eigen paarden deelgenomen. Het door den kapitein Schultz en luitenant Moj et uitgezochte parcours van 30 K. M. had tot beginpunt den driesprong op den landweg een paal ten Z. van Kebajoran en tot eindpunt de kawadanan aan het einde van den verharden weg in genoemde plaats. Den avond van te voren werden door laatstgenoemde de noodige inlichtingen gegeven omtrent de vier door vlaggen geken merkte controle-posten 2) en de plaats alsmede de wijze, waarop een van de twee moeilijke kali-overgangen moest worden genomen. Als juryleden traden op de kolonel Mac-Gillavry en onderge- teekende. Er was bepaald, dat de beoordeeling der paarden, wat hun conditie na den rit betreft, zou geschieden H uur na aankomst. Als prijzen waren drie medailles beschikbaar gesteld. In den nanacht waren de paarden aan de hand naar de kawadanan geleid, alwaar voor fourage was gezorgd en tijdig een hoefsmid aanwezig was om zoonoodig ook vóór den afrit gebreken in het beslag te kunnen doen herstellen De volgorde van afrijden was bij loting bepaald. De eerste ruiter vertrok om 7.20, de overigen met tusschen ruimten van 5 minuten. Hoewel de beoordeeling der paarden na den rit zou plaats hebben naar de gemaakte tijden en de algemeene conditie H uur na aan komst, werden ter uitbreiding van de zeer schaarsche gegevens dienaangaande de temperatuur, alsmede de pols- en ademhalings frequentie opgenomen. De militaire paardenarts der 2de klasse Dr van Leeuwen verleende hierbij zijn veelwillende hulp. In achterstaand overzicht zijn de verzamelde gegevens neergelegd. 1) hemelsbreed van post tot post 27 K.M. 2) 1°. graf. ten Z. van k, van Kg. Tjipeti Oedik. 2°- oostoever kali Grogol tusschen Kg. Tjinera Wetan en de Zuidelijk daarvan gelegen Kg. Tjinera Ilir. 3°- Noord van Kg. Tjirenda, op den W. oever kali Pasanggrahan. 4°- 150 M. recht Z. van de ak van Tjempaka poetih. 1121

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 73