Dec. 1915.] Overzictt van EENiGE Buitenlandsche Tijdschriften. montage: 25— 26 uur. het richten: 6 uur kosten van 1 schot: 110CO mark. bediening: 260 man. Internationale Revue October 1915 met Beiheft 175 (verslag van den oorlog). Onder „Frankreich" een artikel over de hervormingen bij het vlieg- wezen. De eendekker wordt afgeschaft en ruimt het veld voorden tweedekker. Tot nu toe waren de minder snel vliegende tweedekkers, speciaal voor het luchtgevecht bestemd, de meestal slechts met 1 persoon bemande eendekkers gingen vooruit voor het verrichten van de ver kenning en brachten de berichten achterwaarts. Bij dien terugtocht werden ze dan eventueel door de tweedekkers, voorzien van een machinegeweer en uitgerust met bommen, tegen vervolgende Duitsche vliegers gedekt. Dit systeem faalde - volgens het artikel tengevolge van de werking der Duitsche artillerie en de snelheid der Duitsche vlieg tuigen. Onder „Gross Britanniën" een opgave van Britsche verliezen; onder „Italien" een artikel over de Italiaansche onderzeeërs. Voor voorstanders van een Nederlandsch-Indisch torpedo- en onder- zeeërsvloot, nemen we het volgende over: „Die italienische Marine ist immer etwas eigene abweichende Wege gegangen, weil sie das Bestreben hatte und haben muszte, mit weinig Geld irgendwie überlegene Starke zu erreichen. Es ist daher begreiflich, dasz gerade Italien frühzeitig sich dem Untersee- boot zugewandt hat, zunachst natürlich zum Küstenschuts." Overigens verschaft het artikel eenige mededeeling over de ver schillende in gebruik zijnde types. Een 2de artikel handelt over het verder oproepen van deelen van den Italiaanschen landstorm, welke nog lang niet uitgeput is. In- tusschen zou het oproepen wijzen op verbruik van de aanvankelijk bereid gehouden reserve-formaties, dus op groote verliezen in 1ste linie. Onder „Japan" een lijst van de schepen der vloot. Onder ,,Russland" vindt men een artikel over de Russische Oost zee vloot en hare (weinig beteekende) werkzaamheid in dezen oorlog. Onder „Munitionsverbrauch" een resumptie van een artikel van Rohne in de „Vossische" over dit onderwerp. Rohne betoogt, dat de Duitschers heel wat zuiniger met de munitie omspringen dan 1242

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 100