Dec. 1915.] Overzicht van eenioe Buitenlandsche Tijdschriften. Melding te maken valt verder van het artikel „Die diesjahrigen Manöver der französischen Flotte", waarin veel „Kritik und Tadel und kaum ein einziges wirklich ausgesprochenes Lob." Onder „Italien. Die Vermehrung der italienschen Armeeundkriegs- marine," waaruit blijkt, dat groote credieten zijn aangevraagd om de defensie te verbeteren. Ernstig wordt aangedrongen op het formeeren van een koloniaal leger, daar thans de actie in de Koloniën het Leger te veel krachten onttrekt, zoodat dit niet voor zijn taak in Europa voldoende geacht mag worden. Iets soortgelijks doet zich bij ons voor; elk oogenblik moeten troepen van het Javaleger naar de Buitenbezittingen gezonden worden om dan de blijkbaar te gering in aantal zijnde troepen te steunen. Op deze Javatroepen kan dan voor Java tijdelijk niet gerekend worden, zoodat opgemaakte plannen tegen een B.V. daardo >r min of meer ontwricht worden. Het is daarom gewenscht de garnizoens- infanterie uit te breiden tot een zoodanige sterkte, dat zij in staat is onze pais-en vredevolle Buitenbezittingen te beheerschen, daar toe moet de garnizoens- infanterie op Java een reserve bezitten, steeds gereed toe te snellen, op welke reserve voor de B.V. defen sie hoogstens als toevallige bate gerekend mag worden. Onder „Russland" wordt het oproepen van reservisten besproken. Voor het uitbreken van den oorlog was bepaald, dat in September en October 1 millioen reservisten onder de wapens zouden zijn, hetgeen, met de vredessterkte samen, in Europa Rusland een effec tief zou geven van 1.8 millioen, in geheel Rusland van 2.4 millioen en dat juist in die maanden, dat de Duitsche en Oostenrijksche legers door het met groot verlof gaan der oudste der 3 lichtingen een zeer verzwakte vredessterkte zouden hebben. Sept. onder „Frankreich" een artikel over den troepentrein (T. T en meer in het bijzonder over uitrusting aan munitie en pionier gereedschap. De Fransche regiments-T.T. is in den laatsten tijd aanmerkelijk uitgebreid, o. a. door toevoeging van compagnies- patronenwagens en per regiment van 3, 4-spannige mitr. munitie wagens, doch ook doordat, evenals thans bij ons, een deel van de velduitrusting van den man op voertuigen wordt medegevoerd (bij ons in den A. T.). Dit laatste geeft den schrijver aanleiding tot de volgende uitlating. „Diese Kompagniewagen mussen in Frankreich dem Gefechtstrain zugewiesen sein, weil auf denselben die vom Manne sonst getragenen eisernen Portionen und ein Bekleidungsstück verladen sind. Daraus erhellt, wie weitgehend die Folgen sein können, wenn man die Gepackserleichterung der Mannschaften auf dem allerdings nahe liegenden Wege des Nachfahrens von Teilen der persönlichen Ausrüstung auf den Fuhrwerken zu lösen versucht. Eine Vermehrung des Trossesund Schwierigkeiten, wenn nicht Jentschiedene Nachteile in seiner Gruppierung, mussen die notwendige Folge sein." 1244

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 102