Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. [Dec. 1915. De regeling, zooals die ten onzent is getroffen, heeft—hoewel geenszins ideaal - natuurlijk lang niet de nadeelen van die in Frankrijk, waar de G. T. bedoeld deel der uitrusting vervoert. Op de wagens voor groot pioniergereedschap worden ook springmiddelen mede gevoerd, dit zal te goeder tijd ook bij ons nog moeten plaats vinden, gepaard natuurlijk aan oefening der infanterie in het gebruik daarvan. In den Regiments-T.T. is verder aanwezig een veldsmidse, wat ook bij ons geen luxe zou zijn. Onder „Italien" vinden we, dat aldaar voor alle kapiteins de gelegenheid open staat om zich door het afleggen van een examen het recht op buitengewone bevordering tot majoor te verzekeren. Verder, dat in Italië adjudanten mederouleeren in den weekdienst, wanneer in de kazerne minder dan 8 subalterne officieren voor dien dienst beschikbaar zijno i. een zeer goede en dus navolgings- waardige maatregel. Onder „Oesterreich" een artikel over de wielrijders-afdeelingen. Elke compagnie heeft 3 sectiën en 1 sectie mitrailleurs. De laatste op gewone rijwielen (opvouwbaar), de wielrijders zijn bewapend met de karabijn met bajonet. De compagnie heeft optische seinmi adelen en voert springmidde len mede. Onder „Russland" een artikel over het gevechtsvoorschrift van de Infanterie. OctjNov. Onder „Belgien" een opstel over Antwerpen en hare vroegere en huidige versterking Onder „Bulgarije" een opgave der legeruitbreiding. Onder „Frankreich" een artikel over het Fransche Infanterieëxer- citiereglement en een opstel over het gebruik der Gendarmerie, die onder het Departement van Oorlog ressorteert en geheel militair georganiseerd is en ook in oorlogstijd gedeeltelijk een vechttaak heeft. Onder „Oesterreich" vermelden we het artikel: Die k.k. Freiwilli- ligen-Motorkorps. Onder „Russland" een opstel over zware artillerie. Ten slotte valt te signaleeren het artikel „Finanzielle Mobilma- chung", waarin we vonden, dat in Duitschland door een „Gesetz über die Kriegsleistungen" voorzien is in de bevoegdheid tot het doen van vorderingen (ligstroo, bespanningen, voertuigen, brandhout, vee, enz, enz.) gedurende den oorlogstoestand. Een soortgelijke regeling ontbreekt voor zoover we weten bij ons en is toch noodzakelijk, -ij-. Bedoelde wet bepaalt, dat alles voorloopig met schuldbekente nissen betaald wordt, waardoor dus de behoefte aan baar geld tot een minimum beperkt blijft. 1245

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 103