Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. [Dec. 1915. gens worden in het artikel de volgende zaken voornamelijk aange voerd, welke ook voor ons goeddeels van groot belang zijn. „Het wederzijdsche materieel." „De gebleken grootere bewegelijkheid van bergartillerie in de moeilijke Balkan-terreinen, zoowel in het gebergte als in de vlakten. „Het groote nut van ossen voor de voortbeweging van zware- en van veldartillerie. Voor de laatste meer speciaal om in moeiliijke omstandigheden hulp te verleenen". „De noodzakelijkheid van veldhouwitsers." „De wenschelijkheid van het medevoeren van vuurmonden van zwaar kaliber; hetgeen vooral in het oog springt, als met het oog op het moeiliijke terrein de artillerie op grooten afstand in stelling moet komen". „Resultaten tegen gemaskeerde artillerie zijn gering geweest, doch ook tegen ongedekte schildartillerie was zulks het geval." „Het schieten op waarnemingsorganen belooft weinig resultaat." „De artillerie schoot op te grooten afstand, waardoor de waar neming te moeilijk was; de Bulgaren schoten als regel met te hooge springpunten." „De herleving van het oude artillerie-duel." Hierbij worden de be kende conclusies van den Franschen generaal Herr besproken. „Ongedekte, goed gekozen opstellingen zijn nog mogelijk. Het ongedekt in batterij komen is echter onmogelijk geworden." „De Serven trachten het gebruik van de telefoon in de batterij te voorkomen, de Bulgaren bezigden haar als regel." Volgens den schrijver zou het bewijs geleverd zijn, dat het voor gemaskeerde artillerie zeer lastig is bewegende doelen te bevuren. „De Bulgaarsche artillerie is overdreven voorzichtig geweest." „Het begeleiden van den Infanterie aanval." „De uitwerking van den G. K. T." „Munitieverbruik en vuurleiding". 188 Uit dit No. vermelden we slechts het, in slecht Fransch ge schreven, artikel „La télégraphie sans fil dans la guerre des Balkans." 189 Lezenswaard is in dit No. alleen een Duitsch bericht over de daden van de U 9, die gelijk bekend is, 3 Engelsche kruisers (Hogue, Cressy, Aboukir) in de nabijheid van Hoek van Holland torpedeerde. United Service Mag. (Oct In het 1ste artikel vindt men maritieme beschouwingenvooreerst wordt de verhouding Duitschland-Amerika besproken en het doen zinken van de Hesperian beschouwd als het ware antwoord op de Amerikaansche nota aangaande het vermoorden van Amerikaansche burgers. Duitschlands schriftelijk antwoord wordt door den schrijver geacht onvoldoende waarborgen te geven. 1247

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 105