Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften [Dec. 1915. Onder den titel „Die neue Durchbrüchschlacht im Westen" be spreekt von Blume hetzelfde geval. De generaal zegt daarin o. m.: „Und schlieszlich könnten uns selbst die Folgen eines gelungenen Durchbruchs nicht erschrecken, denn die nachste Folge ware voraus- sichtlich eine uns willkommene Feldschlacht." Verder trof ons in dat No: de mededeeling „Heute 8.30 v. m. wurden auf die neutrale (sicStadt Luxembourg von französischen Fliegern Bomben geworfen." No: 177/178 bevat de regeling der uniformverandering voor het Duitsche Leger. Vrijwel alles wordt "feldgrau", zelfs een groot deel der galakleeding. De aandacht zij gevestigd op het volgende: Invoering van een „feldgraue" mantel.— Nu bij ons de mantel tot de velduitrusting behoort, is invoering van de grijsgroene kleur voor dat kleedingstuk een niet te vermijden tactische eisch. -ij-, Niet bereden officieren zijn voorzien van de model broodzak, veldflesch en drinkbeker. De mitrailleurafdeelingen dragen dezelfde uniform als het troe- pendeel, waar zij bij zijn ingedeeld. Wel een bewijs, dat men in Duitschland deze nuttige wapens niet als een apart wapen beschouwt, doch eenvoudig als een onderdeel, -ij-. Officieren mogen kleedingstukken, schoeisel, verdere velduitrus- tingstukken steeds- dus ook in vredestijd-en niet zooals bij ons alleen in oorlogstijd tegen zelikostprijs uit de magazijnen ontvangen. Dit laatste ware ten spoedigste in Indië na te volgen. -ij- Het No: bevat verder een kaartje van het Oorlogsterrein in Servië en de eerste berichten en opinies omtrent het landen van Geallieerde troepen in Saloniki, In No: 179/180 een betoog uit Berlijn, dat de schending der Griek- sche neutraliteit, die der Belgische geheel in de schaduw stelt, het laatste was noodweer, de landing te Saloniki niet. Verder een opstel over „Kitchener-Armeen" en een Hollandsch oordeel over het Fransche-Engelsche Herfst-offensief (Nieuwe Courant). De medewerker der Nieuwe Courant acht het geenszins uitgeslo ten, dat niet zoo zeer een doorbraak bedoeld geworden is hoewel zulk een succes natuurlijk gaarne geaccepteerd zou zijn doch veeleer de aanval, evenals de Dardanellen-affaire, om politieke re denen geschiedde en roept naar aanleiding daarvan uit: „Weeeene Strategie, die, eenmaal voor de taak gesteld om met wapengeweld een oplossing te verkrijgen, zich door politieke overwegingen laat beheeischen". Joffre had zich tegen dergelijk drijven moeten verzetten evenals Napoleon tegenover het Directoire. (Ook bij ons bestaat eventueel 1253, I. M. T. 1915 81.

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 111