Tactische oefening op de kaart. (3e Serie.) Oplossing van oefening No. 8. a. Opstelling van de Brigade om 7.— n.m. De Brigade begon om 12.— 's middags met het overschrijden van de Tji Taroem, daarin aanvankelijk door vijandelijke Cavalerie en Wielrijders bemoeilijkt. De voorhoede was samengesteld uit 1 Bataljon Infanterie, P2 Peleton Cavalerie, 1 Sectie Berg-Artie. 1 Sectie Mitrailleurs en Compagnie Genietroepen alle Genietroepen werden er bij ingedeeld met het oog op de niet-overbrugde Tji Taroem. Voorloopig gingen alleen de Infanterie, de Cavalerie en de Mitrailleurs er over, en werd op kor ten afstand van de Tji Taroem eene opstelling ingenomen om het over gaan van de rest van de Brigades te beschermen. Nadat nog een Bataljon Infanterie en de Artillerie der voorhoede over waren en de berichten omtrent den vijand eenige zekerheid gaven, dat een aan val niet spoedig was te verwachten, werd de voorhoede meer voor uitgeschoven, ten einde voor de volgende troepen voldoende ruimte te verkrijgen en al reeds een bruggehoofd te vormen met het oog op den overgang over de Tji Balagoeng (A IV). De opstelling der voorhoede werd toen als volgt: 1 Compagnie bezette hoogte 250 bij kampong Tjikadoe (A IV) èn de hoogste top van den Pr. Tjabe; 3 Compagniën het acces tusschen de Tji Balagoeng en de Tji Sokan, daar waar dit acces het smalst is; de Artillerie in afwachtingsstelling in de nabijheid van T, 232.5 (A. IV), waarbij ook de Mitrailleurs; de Voorhoede- cavalerie zocht verband met de zelfstandige Cavalerie en beveiligde op den rechter-vleugel en vóór den linker; de Genietroepen, voor zoover zij aan de Tji Taroem konden worden gemist, onderzochten en verbeterden c.q. de brug over de Tji Balagoeng en maakten den overgang in het voetpad op 1150 M. beoosten die brug geschikt voor het gebruik door Artillerie. De rest van de Brigade nuttigde het middagmaal en vulde de veldflesschen op den Oostelijken Tji Taroem oever en schaarde zich, naarmate de overgang vorderde, in marschcolonne op het paardenpad tusschen de Tji Taroem en den kunstweg, terwijl de Noordel. vleugel van de voorhoede opstelling werd vooruitgebracht tot in de Kps. Tjiangsana. Intusschen berichtte de Brigade-Commandant den A. B. over het gedwongen oponthoud en verkreeg van dezen de vrijheid om, 1261

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 119