Dec. 1915.] Tactische oefening op de kaart. 3 serie. mits op den Westelijken Tji Taroem oever, den marsch op een zoo danig tijdstip te eindigen, dat nog bij daglicht in bivak kon worden gegaan. Het voordeel hiervan is inderdaad zoo groot, dat het het afwijken van het ontvangen bevel, zelfs op eigen initiatief, zou wettigen, althans in een geval als het geschetste. De afstand toch tot het eigenlijke marschdoel is zóó gering, dat men den volgenden dag slechts on geveer drie kwartier eerder dan de hoofdmacht heeft op te breken om wederom met haar op gelijke hoogte te komen. b. Maatregelen en bevelen van den Brigade-Commandant Reeds bij de beantwoording van vraag a. werd een gedeelte van de maatregelen van den Brigade-O. besproken. Daaraan valt nog toe te voegen, dat op den G. Djanggari (A. V) een seinpost werd geplaatst voor de verbinding met Tji Randjang, waaromtrent aan den A. B. werd bericht per ordonnans langs het paardenpad over Tji-Kidang (B. IV), terwijl voor hulp bij en tot dekking van den overtocht van den Bagagetrein, diens dekking (1 Sectie Infanterie) met nog één Sectie werd versterkt. De overige maatregelen volgen uit het bevel. Brigade Bab. Bajabang 15-11 1915 No4. n.m. Legeringsbevel voor 15 op 15—11—1915. 1. Vijandelijke verdedigingsstelling be vindt zich Oost van Tjandjoer ten hoogte van W. rand van de kaart. Een sterk DetC vijandelijke Cava lerie en Wielrijders bevindt zich in de lijn Tjipeudjeuh (A. Ill) T. 267 (B. III) tegenover onze zelfstandige Cavalerie. Onze hoofdmacht legert in Tji Ran djang. 2. De marsch wordt gestaakt. De hoofdwacht legert, in volgorde als bij marsch, rechts en links van den marschweg met gebruikmaking van de kampoengs v/m. Tjihondje t/m kampong 350 M. Z. W. van H. P. 192. Door Chef van den Staf worden de bivakrayons der onderdeelen aangewezen. De voorhoede legert bewesten Kne. Tjikadoe en bezuiden kampoeng Djanggari. 1262

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 120