15 ONDERWERP. Tijdschrift, nummer en jaar. MILITAIRE GEZONDHEIDSLEER, GE NEESKUNDIGE DIENST. Arzte und Kriegsverluste. Beschouwingen over de Russische verliezen in den oorlog in Mandsjoerei. Ook in den toekomst zal het de taak van den Geneeskundigen Dienst zijn, een steeds hooger procentage van de gewonden in het leven te houden en ze voor langdurige, verte rende ziekte te bewaren, in steeds stijgende mate ziekten buiten het Leger te houden en de zieken te genezen. Das türkische Militar-Sanitatswesen. Ingericht naar het Duitsche voorbeeld. MARINE. The Navy and the War. Geen belangrijke verrichtingen in September 1915. Bespreking van de Duitsche concessie: „Passagierschepen zullen niet in den grond worden geboord door onderzeebooten zonder waarschuwing en zonder voorzorgsmaatre gelen voor de veiligheid van het leven der niet-strijders, onder voorwaarde, dat zij geen ontsnappingspogingen doen of weerstand bieden". Bespreking van de Duitsche „Blokkade" en verlies van onderzeebooten, kwestie van het prijzengeld. Vermoedelijke oorzaak van ondergang van de U 29. Die japanische Hochseeflotte. Samenstelling van— Die Kriegshafen der Japanischen Marine. Korte beschrijving, van de 4 groote oor logshaven: Yokosuka, Kure, Sasebo en Mai- zuru. Hierbij behooren 3 arsenalen, n 1. te Ominato, te Takeshiki en te Mako. Bovendien zijn er twee groote maatschappijen, n.l. te Mil. Woch. BI. 164-1915. Int. Rev. Arm. u. Flotten. 9—1915. Unit. Serv. Mag. 10-1915. Int. Rev. Arm. u. Fl. 10-1915. Int. Rev. Arm. u. Fl. 8-1915.

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 17