Bel Uoorlgezet uuur mei G. n (Een antiDoord op „Grensschieten met G. K.-T." door W. 3. Rinkel in I. (D. T. Do. 8 Augustus 1915.) (0 (met 2 platen) Alvorens aan te toonen, dat schrijver tot verkeerde resultaten is gekomen, ten deele door uit te gaan van een foutieve aanname, acht ik het niet ondienstig om, voor een gemakkelijker bestudeering van het tusschen de haakjes aangehaalde artikel, den inhoud daar van in het kort weer te geven. „Schr. tracht aan te toonen, dat onder overigens zooveel moge lijk dezelfde omstandigheden de kans op uitwerking van een „voortgezet G.K. vuur na inschieten met G.K.- T. (voortgezet vuur „op de gehalveerde grenzen van 100 M.) ten allen tijde kleiner is „dan na inschieten met G. K.- S. (voortgezet vuur bij ongedekte „doelen op de grens, bij gedekte doelen op de (-(-) grens „van 50 M.). „Teneinde deze beide inschietmethoden tastbaar te kunnen ver gelijken, wordt aangenomen dat munitieverspilling plaats heeft, „wanneer op ongedekte doelen vurende 75 of meer der banen „valt en op gedekte doelen 75 of meer welke aanname, zooals „hier achter onder I blijken zal, foutief is. „Vervolgens worden dan om de kans te kunnen berekenen, dat „munitieverspilling plaats heeft, eenige becijferingen uitgevoerd om „de vermoedelijke ligging van het doel te leeren kennen, zoowel „voor het geval dat met G.K.-S. grenzen van 50 M., als voor het „geval dat met G.K.-T. grenzen van 100 M. geschoten zijn. Die „kans (voor het plaats hebben van munitieverspilling) blijkt dan na „inschieten met G. K.-S. aanzienlijk kleiner dan na inschieten met (1) Hieronder wordt enkele malen verwezen naar de genummerde fi guren, behoorende bij het tusschen de haakjes aangehaalde artikel. Om vergissingen te voorkomen, zijn de figuren, behoorende bij dit ant woord, aangeduid met letters. 1170

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 18