20 ONDERWERP. Tijdschrift, nummer en jaar. Die russische Eroberungspolitiek im Spiegel der Kriegstechniek, von Dr. Ernst Schultze. Het Russische voortdringen in Azië, dat over het algemeen gemakkelijk is gegaan door het overschatten van de Europeesche oorlogswerktuigen door de daarmede onbe kend zijnde bewoners. Beschouwingen over de Russische oorlogs techniek. De verschillende uitbreidingen van Rusland. (Slot volgt). GESCHIEDENIS, AARDRIJKSKUNDE, TAAL-, LAND- EN VOLKENKUNDE. —Topografische en geologische beschrijving van het Stroomgebied van de Barito (Z. en O. Afd. van Borneo), in hoofdzaak wat de Doe- soenlanden betreft, door Dr. G. L. L. Rem- merling. Literatuuroverzicht (Z. en O. Afd. van Borneo) Kartologisch overzicht (Centraal en Z. O. Borneo) Inleiding, de exploratie geschiedenis van het Barito bekken. Het stroomgebied van de Barito: 1 Geografische beschrijving (wordt ver volgd). Etnografische gegevens betreffende de in boorlingen het stroomgebied van de Mambera- mo (Nieuw- Guinea). Gegevens over: de Tori Aikwakai, een bevolkingsgroep, gevestigd nabij het Batavia-bivak en de monding der Idenburg-rivier, door Luitenant Feuilletau de Bruijn. enkele stammen, aangetroffen in het stroom gebied van de boven-Idenburgrivier, door Kapitein Oppermann. de bevolking in het gebied van de Rouf- faer-rivier door de Luitenants ter Zee L. Door man en J. Th. Stroeve. Kriegtst. Zeitschr. 7/8—1915. Tijdschr. Kon. Aardr. Gen. 5—1915. Idem.

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 22