Dec. 1Ö15.] VEREENVOUDIGING VAM DE COMPAGNIES-ADMINISTRATIE. voudiger dan nu en de K. A. heeft personeel genoeg om die behoor lijk te kunnen voeren, terwijl er nog bezuinigd wordt, doordat per bataljon 2 sergt. maj. adm's. kunnen vervallen. Tevens wordt het tekort aan administratief kader daardoor ver minderd. De gelden, die de C. C4. voor de praktijk noodig heeft, ontvangt hij maandelijks op quitantie, d.z. voetbal-, pionier- en schietpremie- gelden, benevens kleine bedragen voor de menage. De schuld aan leveranciers van z.g. kleine vivres wordt door den K. A. op door den C. C4. geviseerde quitantie betaald. De Korps C4. doet de orders van het Plaatselijk C°. en van het Korps typen of hectografeeren en zendt 1 exemplaar aan den K. A. en één aan elk der compagniën en den Kleinen Staf. De sergt. maj.- en adj.-O.O.instructeurs vullen de dagrapporten in en de C. Cten. zien die goed na daar hierop de geheele verdere administratie gebaseerd is daarna worden deze den volgenden morgen om 6^2 uur op het bureau van den K.A. bezorgd, die ze viseert en ze verder op het korpsbureau laat bezorgen, na er het noodige uit overgenomen te hebben. Met het dagrapport wordt de vivresbon ter teekening aangeboden; deze wordt zoo mogelijk één dag te voren ingediend. De C. C4. heeft dus verder niets met de administratie te maken, want ook de kleeding wordt door den K. A. behandeld en in tegen woordigheid van fourier en een Off. der Cie. uitgereikt. Wel wordt door den C. C4. beslist, wie al of niet iets kan uitbetaald krijgen ook wordt na ontvangst de kleeding door hem persoonlijk gekeurd. De strafhoeken worden bijgehouden door adj.- en s.m.-instructeurs, die tevens belast worden met de politie in het kampement en de Cie. Gedurende hunne afwezigheid worden zij vervangen door de sergt's der week. De gelden t.g.r. kunnen bijna geheel vervallen, waardoor eenige honderdduizenden minder renteloos liggen. Elk korps heeft zijn eigen administratie, dus er is geen kwar tiermeester voor het garnizoen noodig, de enkelingen van Genie, Geneeskundigen Dienst, enz., worden bij een der korpsen in subsis tence gegeven. Het dicht bijeenliggen der bureaux van Korps C4. en K.A, be vordert zeer het afdoen van alle mogelijke dienstaangelegenheden, 1182

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 34