Onze Mitrailleur-Schutters en hunne Schietopleiding. [Dec. 1915. tot goede Mitrailleur-Schutters zijn op te leiden voor overplaatsing voor te dragen, maar dit is mosterd na den maaltijd. Naar mijne meening is ieder goed geweer (karabijn) schutter op te leiden tot een goed mitrailleur-schutter. Is eenmaal het juiste oog daar, is er goed gericht, dan zijn de manupulaties van het strooien, gehoipen als de schutter daarbij wordt door de strooipinnen (en de strichplatte), niet meer van dien aard, dat zij niet door oefening en kalmte met nauwkeurigheid kunnen worden uitgevoerd. In het Fransche-Mitrailleur-Reglement vinden wij wel degelijk bij zondere eischen aan het Mitrailleur-Personeel gesteld: „Le Service de la mitrailleuse par suite des efforts prolongés, „auxquels le personnel est soumis pendant le manoeuvre, exigedes „hommes particulièrement vigoureux. „On désignera connne pointeurs des soldats intelligents doués „d'une excellente vue et reconnus bons tireurs." Voldeden de naar de Mitrailleur-Compagniën overgeplaatste hand langers en het kader aan de door mij voorstane eischen, dan zou die bepaling van overplaatsing niet behoeven te bestaan en alleen overplaatsing noodig kunnen zijn voor menschen, die voldeden aan de eischen bij hunne plaatsing bij de compagniën, doch die om de eene of andere reden physiek niet meer geschikt zijn om de van hen gevergde diensten te blijven verrichten. En is het moeilijk om menschen uit te kiezen, die over een bij zondere mate van kalmte beschikken.? m. i. niet! Iemand, die bij de schietoefeningen blijken geeft een goed schutter te zijn, die ook bij de scherpschuttersproef en het prijsschieten, dus onder reeds op de zenuwen werkende invloeden, zijn goeden naam als schutter handhaaft, geeft ons al een zéér groote mate zekerheid, dat hij een man is, zooals wij dien noodig hebben. Hij kent de kracht, die het wapen in zijne handen heeft, hij is zich bewust van zijne meerderheid tegenover zooveel anderen en dit geeft hem den moed, die noodig is om het gevaar onder de oogen te zien, de kalmte in het gevecht. Ook de Fransche Luitenant Alboussières merkt op, dat voor Mitrailleur-Schutters menschen gekozen moeten worden, die behalve 1185

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 37