Een door de Genietroepen gehouden Dec. 1915.] flank" over de brug gingen, een mobiele last dus van 45C0 a 5000 KG. Op de folo ziet men ze in gewonen pas over de brug trekken. Men kan dus aannemen, dat een brug van het aangegeven type, geschikt is om door een Brigade met haar Trein gepasseerd te wor den, met uitzondering van de Veld-Artillerie en misschien de zware wagens van de Telegraafafdeeling. Om ook deze het passeeren mogelijk te maken zouden de drijvers niet uit drie, doch minstens uit vier bossen van zeven bamboes moeten bestaan, terwijl de liggers nagenoeg aaneensluitend zouden gelegd moeten worden. De draagbalken onder de liggers zouden dan bovendien liefst van hout genomen moeten worden. Over een planken dek zal in den regel wel niet beschikt worden. Een dergelijke brug, geschikt voor Veld-Artillerie is nog niet gemaakt, doch het ligt wel in de bedoeling, dit te eeniger tijd nog eens tot uitvoering te brengen. Wil men om de een of andere reden de brug niet zoodanig construeeren, dat zij ook geschikt is voor Veld-Artillerie, b. v. doordat men vreest, dat men dan te veel het doorstroomingsprofiel zal vernauwen, dan moet men er toe overgaan voor deze, vlotten te construeeren. Een dergelijk vlot werd ook gemaakt en bestond uit twee drijvers, iedere drijver weer samengesteld uit vijf bossen bamboe van zeven stuks. De bossen werden nu evenwel niet op afstanden gelegd, doch aaneensluitend; overigens was de constructie gelijk aan die der drijvers van de vlotbrug. De twee drijvers werden vijf Meter, hart op hart van elkaar gelegd en verbonden door een aaneensluitende laag bamboeliggers, waarover een dubbel sesakdek werd gelegd groot 5,5 MX2,5 M. Boven- en benedenstrooms werden de drijvers ook nog verbonden door een „ankerbalk". Op dit vlot konden 60 manschappen, vertegenwoordigende een gewicht van minstens 3000 K.G. langs een gespannen kabel over- gegierd worden; het vlot werd dan bediend door 3 man. Een der bijgevoegde foto's geeft het vlot weer. Beschouwen we de verkregen resultaten bij den brugslag nu met 1196

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 48