Afstandsrit Batavia-Tjimahi op 20 en 21 Nov. 1915. [Dec. 1915. dat de ruiter in de keuze van zijn gangen daarmede rekening moet houden, en wel in totaal over een afstand van 11 paal; in algemeenen zin het verticaa> verloop van den weg. Hieruit moge blijken, dat veel van ruiter en paard gevergd zou worden. Als verdere bijzonderheden betreffende dezen rit was het volgen de bepaald De afstand Batavia (sociëteit Concordia) - Buitenzorg n.l. 35 paal moet op 20 November binnen 5 uur afgelegd worden; gezamenlijk rijden is geoorloofd, de harnacheering is vrij, afrit van Buitenzorg mag niet vóór 12 uur 's nachts 20/21 November plaats hebben; te Buitenzorg zal een jury de paarden keuren en eventueel van verdere deelname buitensluiten; dezelfde jury zal te Tjimahi den 22en November ten 9 uur v.m. de paarden ongezadeld en aan de hand keuren voor de prijstoe kenning; op de controleposten zal gelegenheid bestaan tot drenken (sui ker), voeren (gras en gaba), rusten en temperatuur opnemen, terwijl verbandmiddelen aanwezig zullen zijn. Tevens zullen aldaar evenals te Batavia, Buitenzorg en Tjimahi hoefsmeden beschikbaar zijn. Als deelnemers vertrokken den 20en November ten 6 uur v., m., na gekiekt te zijn door het Nieuws van den Dag van Nederlandsch- Indië: Ritmeester Reiche op Sandelhouthengst No. 7 van de Stoeterij te Padalarang (8 jaar, hoogte 1.34). Ritmeester Jhr. van Riemsdijk op den Australischen ruin Warior {dienstrijpaard, koudbloedig type, 9 jaar, 1.54 hoog) Luitenant F. C. Thomson op Queen of Spades (dienstrijpaard, bloedmerrie, 9 jaar, 1.50 M. hoog). Luitenant Benjamins op Alarik (dienstrijpaard van den Luite- nant Scheuer, koudbloedig type, ruin, 8 jaar, 1.54 M.) Luitenant Bruijnis op Good Luck (dienstrijpaard, bloedmerrie 10 jaar, 1.56 M Luitenant van Driest op Old Gold (dienstrijpaard, ruin, drie kwart bloed, 8 jaar, 1.59 M.). Te Buitenzorg bleek, dat alle deelnemers binnen den vastgestelden tijd het traject hadden afgelegd, doch 's namiddags ten 5h uur 1207

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 65