Dec. 1915.] Afstandsrit Batavia- Tjimahi op 20 en 21 Nov. 1915. Het behoeft voorzeker geen betoog, dat er groot nut van afstands- ritten ten allen tijde, voor bereden officieren in het bijzonder, uit een militair hippisch oogpunt uitgaat. Het betrekkelijk gering aantal van 6 deelnemers aan dezen rit is nog geen bewijs, dat zulks door onze officieren niet gevoeld wordt. In de practijk zijn zooveel omstandigheden, die beperkend op de deelname werken; aan de ingewijden maar al te zeer bekend! Ook zijn er paarden, die tijdens de training blijken geven, deze niet te kunnen volhouden. Wij denken hierbij o.a. aan hen, die yan hun voer afraken en totaal hun eetlust verliezen. Doch er zijn ook jongere officieren, die wel mee zouden willen doen, doch eigenlijk niet weten hoe. Wel kunnen zij voor de training gegevens putten o.a. uit ons militair tijdschrift, doch de meeste dier gegevens achten zij niet geschikt voor hun geval, èf omdat de daarin beschreven paarden geheel afwijken van het hunne, óf omdat de aangeprezen voedingswij ze onmogelijk nagevolgd kan worden, óf omdat hun niet de gebezigde middelen ten dienste staan. Het is daarom, dat wij met dankbaarheid van Luitenant Thomson ontvangen mochten zijn voorbereiding van Queen of Spades, zoo als die te Salatiga is gehouden. Een voorbereiding van een paard, zooals er wel meer in onze stallen te vinden zijn, met middelen, die binnen een ieders bereik liggen en zonder dat te veel van den ruiter zelf gevergd wordt door buitengewoon veel draven naast het paard. De rit zelf en de conditie van paard en ruiter na dien getuigen, hoezeer die voorbereiding doeltreffend is geweest. Doch geven wij het woord aan Luitenant F. C. Thomson zelf: Uoorbereiding Door- en het rijden uan den olstandsrit Batama-Tjimahi met „Queen of 5pades". Hoe gaarne ik de principes neergelegd in Bausils boek „Paris- Rouen-Deauville" in hun geheel wenschte te volgen, ontbrak mij de noodige tijd dit vol te houden. De training verdeelde ik in drie tijdperken, t. w. 1. De ontwikkeling van het spierstelsel. 2. Het op adem brengen. 3. Het zoeken naar de tempo's, welke Queen het minst vermoeiden. 1210

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 68