Afstandsrit Batavia-Tjimahi op 20 en 21 Nov. 1915. [Dec. 1915. werden met het paard aan de hand opgeloopen en afgedraafd. Boven op de Poentjak 5 min. rust. Van af Sindanglaja, vanwaar de weg over 13 paal geleidelijk daalt, werden de eerste 8 paal in galop afgelegd, daarna 4 min. ge rust en Queen met de beenen in een langs den weg loopende kali gezet en verder tot Tjipatat het tempo van 3 pl. galop, 5 min. draf, per uur 5 min. rust, volgehouden, met uitzondering van een 10 min. rust te Tjirandjang en het afdraven aan de hand van de over gangen Tji Sokan en Tji Taroem. Tijdens de rusten werd Queen met haar beenen in het water geplaatst en natgesponsd, te Tjiran djang dronk zij suikerwater. In Tjipatat, waar ik weer 8 min. rustte, at zij gulzig de haar voorgediende gaba. De thermometer wees hier 39,9°. Even voorbij deze laatste halte werden wij overvallen door een zwaren onweers bui met slagregen, welke zeer welkom was. Het weggedeelte bij de Gn. Massigit, een lange klim met veel steenslag, werd in stap afgelegd en de laatste 8 paal vlakke weg in 2 galopreprises, waar- tusschen 5 min. draf. Tot het laatst toe liep zij opgewekt, geen oogenblik moest ge dreven worden, ja, zelfs tijdens de onweersbui had ik bij harde donderslagen moeite haar in de hand te houden. Op de controleposten werd haar suikerwater en 1 K.G. gaba toegediend. Haar temperatuur van 39.5° bij aankomst te Tjimahi dank ik waar schijnlijk de verfrisschende regenbui voorbij Tjipatat. Harnachement Queen werd gereden met een zuiver passend stegenzadel met leeren kussens en zeer diepe kamer, waardoor de ruggengraat ge heel vrij lag, dekje of deken werd niet gebruikt. Als hoofdstel gebruikte ik een z.g. Saumur hoofdstel zonder stang. Beslag; 20 dagen voor den rit werd zij zorgvuldig beslagen met klap- tevens strijkijzers, de achterijzers aan den buitenkant wijd uitloopend en 6 nagels. F. C. Thomson. Salatiga 25 Nov. 1915. Luit. Cav^. 1213

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 71