Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. [Dec. 1915. macht verkreeg en thans nu de trefkans tot op de grootste afstan- deu zeer groot geworden is, treedt dit des te duidiijker aan het licht, vooral waar de aanpassing aan het terrein onvoldoende is. Het offensief verdient steeds de voorkeur boven de lijdelijke af weer jammer, zegt Woelki, dat dit juiste beginsel veelal tot een zijdigheid en tot onvoldoende waardeering van de verdediging voert, welke onvoldoende waardeering o.a. blijkt uit het niet op de hoogte van den tijd zijn der permanente versterkingen. De schrijver haalt ter zake het, ook door ons besproken, artikel over moderne verster kingen in het Kriegstechnische Zeitschrift I/II Heft 1915 aan. Hij zegt verder niet te gelooven, dat de strijd tusschen pantser en pro jectiel voor goed beslist zou zijn, voor elk middel is een tegen- middel te vinden. In de toekomst zullen de dekkingsmiddelen belangrijk verzwaard moeten worden, dit is een onafwijsbaar gevolg van de sterkere aan valsmiddelen, de verzwaring lijkt echter alleen daarom zoo bijzon der groot, omdat de a£hterstand al zoo groot was. „Erst wenn sie (die Festungen) wieder auf der Höhe der Zeit und „der Bedürfnisse stehen werden, können sie auch ihrem Zweck voll „entsprechen. Dann aber gewisz nicht weniger als je! Im Gegenteil, „es sprechen Gründe dafür, dasz sie wieder eine gröszere Rolle spie- „len werden." Van Von Blume wordt dmi aangehaald: „Festunge von geeigneter Lage und Beschaffenheit haben mit der „Grösze der Heeresmassen und deren gesteigerten Bediirfnissen an „Einflusz gewonnen. „Die Festungen werden in künftige Kriegen zweifellos wieder eine „bedeutendere Rolle spielen, als in den meisten Feldzügen Napole ons und in unseren letzten Kriegen". Daarna vervolgt Woelki: „Schon das lockere Gefüge der zeitigen Kriegskrafte verlangt ein „Gegengewicht, einen festen Halt, dazu für viele Bedürfnisse einen „sicheren Port; Ansprüche, denen dauernde Bereitschaft in flüchtigen „Feldstellungen nicht gerecht werden kann". Het artikel wordt vervolgd. Het volgende artikel eigent zich in het geheel niet voor resumptie; we halen alleen het slot aan:"den verbün- „deten Heeren aber dürfte das Gefuhl des Übergewichts über den „numerisch bedeutend starkeren Gegner zu tagen beginnen. Durch „drei grosze Offensivstösze, im August, Oktober und Dezember, „halten die Armeen der Zentralmachte die russische Dampfwalze zum „Stehen gebracht, eine Krisis des Weltkrieges überwunden. Gereift „war aber auch die Überzeugung, dasz Galizien unbedingt beherr- „schen nur der könne, der auch die Karpathen besitze." De schrijver van het opstel over de voorgeschoven stellingen van Port Arthur, dat nog vervolgd wordt, is blijkbaar ter plaatse geweest, 1233

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 91