Dec. 1915.] Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. hetgeen de waarde van het artikel verhoogt, jammer is het, dat geen behoorlijke kaart bij het opstel werd gevoegd. Internationale Revue September 1915 met Beiheft 174. Het Beiheft bevat een vervolg-verslag van den oorlog. Onder „Groszbrittannien" een artikel over de bemanning der Engelsche Vloot, waarin vermeld, dat van een te kort, wat het mindere scheepspersoneel aangaat, geen sprake is, wel echter is er gebrek aan zeeofficieren. Onder „Holland" een opstel over de aangenomen voorstellen tot uitbreiding van den Landstorm. Onder „Rusland" wordt het verminderen van het aantal voor den dienst geschikten besproken. De opgegeven cijfers zijn-indien juist-wel weinig gunstig te noemen. We vermelden verder een artikel over den Turkschen genees kundigen dienst en een lijst van verliezen aan schepen bij de geal lieerde oorlogsvloten. Engeland9 linieschepen, 7 gepantserde kruisers, 5 beschermde kruisers, 1 kanonneerboot, 6 torpedojagers, 1 torpedo boot, 10 onderzeeërs, 2 mijnenzoekers, 1 hospitaalschip, 5 hulpkruisers (Lusitania niet inbegrepen) en een groot aantal bewapende visch-trawlers. Frankrijk: 2 linieschepen, 2 gepantserde kruisers, 1 kanonneer boot, 2 torpedojagers, 6 torpedobooten, 2 onderzee booten en 1 mijnenzoeker. Rusland: 1 linieschip, 1 gepantserde kruiser, 1 beschermde krui ser, 1 torpedojager, 1 kanonneerboot en 1 mijnenzoeker. Italië1 torpedojager. Japan1 gepantserde kruiser, 1 beschermde kruiser, 1 torpe dojager, 1 torpedoboot en 1 mijnenzoeker. Voor de maanden Juni en Juli komen hier nog bij: Engeland: 1 linieschip, 1 gepantserde kruiser, 1 beschermde krui ser, 1 hulpkruiser, 1 torpedoboot, 2 torpedojagers en 1 transportschip. Frankrijk: 2 torpedobooten, 2 onderzeeërs en 1 mijnenzoeker. Rusland: 1 gepantserde kruiser, l torpedojager, 1 onderzeeër en 1 mijnkruiser. Italië: 2 gepantserde kruisers, 3 torpedobooten en 2 onder zeeërs. Ten slotte een lezenswaardig artikel over toepassing der „Kalte- industrie" (bevriezing van levensmiddelen) bij de legerverpleging in oorlogstijd. Wel een zaak om in een tropenland als het onze ook eens de aandacht aan te gaan wijden. Uit de Revue Mil. Suisse (Augustus) valt slechts te vermelden een hier en daar nog al erg „eenvoudig" artikel, getiteld: „Impressions d'Allemagne. L'armée sur pied de guerre." 1234

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 92