Onze fDifrailleur-Schutters hunne 5chielopIeiding. en Opmerkingen gemaakt aan de hand uan ons üoor- loopig Schietuoorschrifl noor den mitrailleur. In punt 2 van het Voorloopig-Scliietvoorschrift voor den Mi trailleur vinden wij aangegeven: „Het onderricht heeft ten doel het personeel te bekwamen in het „snel en juist brengen van den kogelbundel (kern) van den mi trailleur op het doel." Wanneer wij bedenken, dat de groote eigenaardigheid van den mitrailleur is, dat hij met een „gering" aantal bedieningsmanschappen, in korten tijd, door zijne groote vuursnelheid en juistheid, eene groote mate- rieele en moreele uitwerking heeft, indien vizierstelling en mikpunt juist zijn, en doeltreffend strooien wordt toegepast, dat daarentegen bij onjuiste vizierstelling, slecht richten van het wapen of onoordeelkundig strooien, de uitwerking minimaal zal zijn, zelfs nihil kan worden, dan beseffen wij eerst recht, welk een bijzondere waarde er in dat woord „personeel" voor ons ligt opgesloten. Om van ons wapen het grootst mogelijk rendement te verkrijgen moet de man achter het wapen zijn, lichamelijk krachtig, uit aan leg een goed schutter èn iemand, die door zijn temperament den waarborg geeft, dat hij ook in tijd van gevaar, onder de ontzenu wende invloeden van het gevecht, zijn kalmte zal bewaren, zoodat ook onder die moeilijke omstandigheden van zijne bijzondere schiet vaardigheid het grootst mogelijk profijt wordt getrokken. Dit personeel moet dus zijn een uitgekozen personeel van kader en manschappen, bestaan uit menschen die reeds bij hunne plaatsing bij de Mitrailleurs hun certificaat van goed-, zoo mogelijk van Scherp schutter medebrengen. Wel geeft punt 13 van het V. Voorschrift den Mitrailleur-Comman dant het recht onderofficieren, korporaals en handlangers, die niet 1184

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 36