flfstandsrit Batauia-Tjimahi op 20 en 21 DoDember 1915. Reeds in haar jaarprogramma voor 1915 had de Militaire Hip pische Sportvereeniging te Batavia bekend gesteld, dat zij, indien de fondsen zulks toelieten, een tweedaagschen afstandsrit in de maand November zou uitschrijven van Batavia naar Tjimahi. De maand November was daarom gekozen, aangezien het militaire oefe ningstableau geen tijd overlaat aan de deelnemers eerder hunnen paarden de noodige intensieve voorbereiding te geven. Aan den anderen kant werd daardoor het voordeel verkregen, dat paard en ruiter door de voorafgegane manoeuvres reeds eenigszins in con ditie zouden zijn, terwijl de natte moesson nog niet zoo sterk zou doorstaan, dat daardoor de training ernstig belemmerd zou worden. Een 6-tal weken te voren werd de definitieve datum bekend ge maakt, waarbij rekening gehouden was met de volle maan op 20 November. Tevens bleek uit de nadere regeling, dat de voorwaarden zooda nig gesteld waren, dat paarden van alle rassen en klassen inge schreven konden worden, teneinde de deelname zoo groot mogelijk te doen zijn. In verband hiermee was er tevens van afgezien een minimum door het paard te dragen gewicht vast te stellen. Een 2-tal weken vooraf werd de weg Buitenzorg-Tjimahi per auto verkend, als rusultaat waarvan in hoofdzaak het navolgende bekend werd gemaakt: De totale afstand bedraagt 69 paal met 3 controleposten, n. 1. te Sindanglaja, Tjirandjang en Tjipatat, zoodanig gelegen, dat de le étappe 23 paal, de 2e 20, de 3e 12 en de 4e 14 paal lang is; de hoogte van Buitenzorg bedraagt 266 M., van de Poentjak (19 paal verder) 1482 M., de brug over de Tjitaroem, het laagste punt, ligt op 220 M., Tjimahi ligt op 715 M. de weggedeelten, die geschikt voor snellere gangen zijn, in to taal slechts 52 paal; de weggedeelten in die mate met steenen en steenslag bedekt, 1206

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 64