celles-ci, la censure est désarmée; tandis que l'erreur publiée peut être corrigée par une rectification. Mil. Woch. Blatt. No. 1881193. No: 188/189 geeft een artikel over de artillerie van het Italiaansche veldleger overgenomen uit de Mitt. A. u. G, Men vindt er o. a. eenige mededeelingen in over het Deport-ge schut en over de Italiaansche bergartillerie. De veldartillerie heeft 3 soorten 7.5 c.M. kanonnen. (M 01, M. 06 en M. II), de bergartilierie 2 soorten vuurmonden, een van 7 c.M. (M. C4) en een van 6.5 cM (M. 08). De zware artillerie van het veldleger bestaat uit: kanonnen en houwitsers van 14.9 c.M. No: 100/191 bevat een proclamatie van den Koning der Bulgaren. In hetzelfde No: een artikel over de weermacht van Bulgarije. Vredesterkte 40 regimenten Inf; oorlogssterkte 290 Bats. (land storm inbegrepen). 11 regimenten Cav. 10 regimenten Vd 3 regimenten bg. totaal aantal inwoners nog geen 5 millioen. Weerplicht van het 20ste tot en met het 47ste levensjaar (in oorlogstijd tot het 5Cste) Voor de infanterie bestaat het verdubbelingsstelsel (2 vredes-Bats vormen 4 oorlogs—Bats) In oorlogstijd bestaat het veldleger uit 15 divisies (a 19000 ge weren en 6kanonnen) No: 192/193 bevat onder den titel. „Bittere Wahrheiten" een uit de Times overgenomen critiek op Engelands nalatigheid, wat oor logsvoorbereiding en wat het voeren van den oorlog betreft De schrijver zegt bijv. in verband met het gevaar, dat thans Indië en Egypte loopen: onmiddellijk bij den aanvang van den oorlog had de vloot de verbinding tusschen Middellandsche en Zwarte Zee moeten verzekeren, hetgeen tevens de gedwongen neutraliteit van de Jong Turken tot gevolg gehad zou hebben. De vernedering van Bulgarije bij den vrede van Bucharest had Engeland behooren te voorkomen, dan stond het nu niet aan de zijde van Duitschland. Thans is er voor Engeland zegt de schrijver maar één uitweg; alle gezag aan een commissie van hoogstens 7 leden (met militaire en organisatorische kennis) en onmiddellijke invoering van algemeene weerplicht. 114 Jan. 1916.] OVERZICHT VAN EENIQE BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 116