Overzicht van eenigeEuitenlandsche Tijdschriften. [Jan. 1916. Griekenland zou volgens de wet over in totaal 690.000 man kunnen beschikken; vermeend wordt, dat dit aantal lang niet bereikt kan worden. Op bladzijde 164 vindt men ook nog het een en ander over de Grieksche vloot. De vorenbedoelde 25 jaren voor den Rumeenschen dienstplichtige zijn als volgt verdeeld: 7 jaar actieve leger, 12 jaar reserve, 6 jaar landstorm. Het veldleger wordt uit de beide eerste categoriën gevormd ere bestaat uit 6 korpsen, elk uit 2 actieve en 1 reserve divisie samen gesteld. De Infanterie divisie bestaat uit 2 Brigades a 2 Regimenten a 3 Bataljons, verder uit 1 Jager bataljon, 1 Eskadron, 1 Artillerie brigade a 2 Regimenten a 6 batterijen en technische troepen. In totaal 14.000 geweren, 180 ruiters, 48 kanonnen en 26 mitrailleurs. Onder „Grossbritannien" een artikel over Kraftfahrwesen, waarin er o. a. op gewezen wordt, hoe de verpleging te velde totaal ge wijzigd werd door het optreden van de auto: „Die Verpflegung der Truppen ist durch die Autos auf eine neue Basisgestellt worden frisches Fleisch und neugebackenes Brot bilden jetzt die Haupnah- rung an Stelle von Konserven". Omtrent ziekenauto's vermeldt het artikel, o. a. dat het minder aanbeveling zou verdienen in de auto tusschen de baren een gang uit te sparen, de behandeling zou liever van de buitenzijde moeten plaats vinden en dat de baren om het schokken te beperken niet over de achteras mogen uitsteken. Door Engeland worden bij een zieken-auto-colonne keukenauto's ingedeeld voor de verstrekking van (vloeibaar) voedsel, verder zijn er auto's ingericht als: badkamer, desinfectiekamer, laboratorium, Röntgeninrichting, kleine operatiekamer, apotheek, steriliseerinrich- ting, veldwasscherij. Teneinde de beperkte bewegelijkheid van zeer zware auto's (gepantserde b. v.) te vergrooten, is getracht, deze van een dubbele stuurinrichting (vóór- en achterwaarts) te voorzien, zoodat bij het stuiten op een hindernis, zonder draaiing, een andere weg kan worden ingeslagen. Een ander autogebruik is de observatie-auto, waarop een soort brandweerladder gemonteerd is en dan nog auto's, voorzien van een kraan en trekinrichting, waarmede gesneuvelde auto's, die nog een as met 2 raden intact" hebben, kunnen worden voortgetrokken. Het is gewenscht het aantal types zoo gering mogelijk te nemen, met het oog op reparaties en benoodigde verwisselstukken. „Die Reparatur der Autos ist ein besonders schwieriges Problem. Man hat zu Beginn des Ktieges alles angefordert, was man bekom- men konnte. Man muss Ersatzteile für alle möglichen Auto-Typen vorratig haben. Oft genug begegnet man Gefahrten der alleraltesten 119

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 121