Jan. 1916.] Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. Art, bei denen es sich kaum mehr lohnt, in langwieriger Arbeit Ersatzteile herzustellen, welche die Industrie nicht mehr auf Lager hat. Altere Modelle werden daher in sehr vielen Fallen ausgeschieden. Der Ersatz geschieht mehr und mehr nach einzelnen wenigen Mo dellen, die sich als besonders brauchbar eiwiesen haben." Intusschen zij er de aandacht opgevestigd, dat wij op Java persé bij mobilisatie alles, wat er aan auto's voorradig is, zullen moeten vorderen, omdat geleidelijk aan toch alles zal moeten worden gebezigd en dus alle slijtage vooral aan bandeiu, die te vermijden is, van af het moment van mobilisatie beslist voorkomen moet worden. ij Onder „Italiën" een artikel over den weinig rooskleurigen toestand in Tripolitanië. Ten slotte valt te vermelden een lezenswaardig artikel over de beteekenis van Rivierbarrières in den huidigen krijg. De groote invloed op de oorlogvoering is onmiskenbaar, men denke aan IJser, Aisne, Maas, Isonzo, Narew, Weichsel, Bzura, Pilizca, Dunajec, Boeg, Donau. Miiteilungen A. u. G (Sept.) Vooraan een lijst van verloren sche pen der Geallieerden, waaronder „brutaalweg" ook de „Tiger" prijkt. Het eerste artikel is een vervolg van het opstel „Uber einseitige Abweichungen des Sprengpunktes, Unstimmigkeiten und deren Be- hebung." Daarna wordt de artillerie van het Italiaansche veldleger behandeld, waarbij uiteraard het Deportgeschut (met spreidbare affuitstaart, elevatie tot 70°, zijdelingsche verplaatsing tot 54° mogelijk) bespro ken wordt. Het beschikbare materieël lijdt ernstig aan veelsoortigheid, wat voor de munitie-voorziening vooral weinig gunstig is, tout comme chez nous. Het Legerkorps van 37000 geweren beschikt over 137 kanon nen, d.i. 4 per 1000 geweren. Medegedeeld wordt, dat de batterijen voorzien zijn van schilden voor de Batterij- en Sectiecommandanten; dat de munitievoorraad per stuk 2500 schoten bedraagt en dat om te voorzien in de leem ten der zware artillerie getransformeerde kustkanonnen daarbij zijn aangetrokken. Zoo zijn b.v. 30.5 cM. kusthouwitsers voor transport langs wegen geschikt gemaakt. In het volgende artikel vindt men nieuwe gegevens omtrent de artillerie der Vereenigde Staten. Vermeld worden o.a. gegevens omtrent een 9.65 c.M Hw. en een in beproeving zijnde 7.62 cM. Berghouwitser. 120

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 122